Кошаркаш Црвене звезде Немања Недовић - Sputnik Србија

Бледа Звезда поражена у Минхену: Силовит почетак – а онда проблеми

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у 27. колу Евролиге од Бајерна у Минхену резултатом 74:66 (20:19, 12:8, 21:19, 21:20). После новог пораза црвено-бели остали су на 16. месту на табели Евролиге и сада је плеј-ин јако далеко.
Одлично је покренуо Црвену зведзу расположени Лука Митровић чији су поени покренули серију гостујућег тима. Боломбој је у нападу био најбољи током првих десет минута, али фалила му је подршка саиграча.
Чувала је Звезда предност, после само два и по минута црвено-бели имали су 11:4, али пред крај деонице уследио је пад у нападу што је Бајерн искористио и на истеку четвртине преокренуо резултат.
Највише је томе допринео Букер који није излазио из игре и који је у првих десет минута постигао осам поена, али је тројке Обста који је својим упечатљивим оружјем отворио и другу деоницу.
Уследило је пад обе екипе, мучење у нападу и низ грешака били су једино што је могло да се види у првих неколико минута друге деонице. Бајерн је за два поена шутирао 9/3, а Звезда 11/3 док су кошаркаши немачког клуба постигли две тројке из шест покушаја, а црвено-бели из исто толико шанси ниједну.
Јаго је направио неколико грешака и доносио је лоше одлуке које су коштале цео тим, па је тако Звезда другу деоницу завршила са само осам поена, а једина срећа за госте била је што играчи домаћег тима такође нису блистали и постигли су само 12 поена.
Друго полувреме почело је такође тројком Бајерна, овога пута погодио је Букер, али за разлику од друге деонице у овој су оба тима офанзивно била боља. Нису могли црвено-бели у тим тренуцима превише да запрете, поготво због расположеног Букера који је за тих десет минута дао 12 поена.
Тројка Ханге на самом крају треће деонице дала је наду Звезди, а ту наду додатно је пробудио наставак серије у последњој четвртини.Тоби је дао тројку, Недовић је био прецизан за два понеа и тако је Звезда дошла на само два поена заостатка.
Ипак, све је то кратко трајало јер је Бајерн везао три тројке и тиме одолео нападу гостију. Серијом од 6:0 на два минута до краја утакмице Бајерн је чинило се ставио тачку на меч што се и испоставило као тачно.
Фалило је Звезди асистенција, свега осам имали су за цео меч црвено-белих што је јасан параметар да је било проблема у нападу. Најбољи појединац био је Смарт са 13 поена, два скока и асистенцијом , док су двоцифрени били још Боломбој са 11 поена и девет скокова, као и Недовић са 10 поена, три скока и једном асистенцијом.
Букер је био најбољи играч меча са 22 поена и шест скокова, док је победи Бајерна допринео и Ибака са 12 поена, осам скокова и три асистенције.
22:25 01.03.2024
40' – Крај! Звезда поражена у Минхену
Није Звезда успела да направи чудо у последња два минута и уписује нову пораз – 66:74.
22:11 01.03.2024
38' – Велика предност Бајерна
Ибака погађа за плус девет за Бајерн, а Букер за нову довицфрену предност – 57:68.
22:04 01.03.2024
36' – Повреда Бонге
Делује као да се Бонга озбиљно повредио. Изашао је са паркета уз помоћ тима јер није могао ни да се ослони на ногу. А на паркету Звезда добро реагује у одбрани, потом је Давидовац изнудио фаул. – 57:64.
22:02 01.03.2024
35' – По тројка на обе стране
Остао је сам Бонга и погодио тројку, али омдха узвраћа Давидовац! Уследио је кош Вајлер Беба, а потом промашај Јага – 57:64.
22:00 01.03.2024
34' – Бори се Звезда
Бонга удара рампу Недовићу, после тога погађа Смарт – 54:59.
21:58 01.03.2024
33' – Пробудио се Бајерн
Гифај не погађа тројку, али ни на другој страни не успева овога пута Тоби. На невероватан начин погађа Бонга – 52:59.
21:55 01.03.2024
32' – Звезда у налету
Црвено-бели наставили су борбено, Недовић постиже нове поене, на другој страни погађа Болмаро! – 51:56.
21:53 01.03.2024
31' – Последњих десет минута!
Тоби смањује предност Бајерна на само четири поена, Бајерн не узвраћа! – 49:53.
21:50 01.03.2024
30' – Крај треће деонице
Невероватном тројком Ханге затвара се треће деоница – 46:53.
21:48 01.03.2024
29' – Букер задаје проблеме
Букер је остао сам и искористио то за нове лаке поене, црвено-бели на другој страни губе лопту – 43:52.
21:45 01.03.2024
28' – Звезда не успева да смањи разлику
Уследио је лош напад Звезде, па потом и нови прекршај Митровића који је послао Букера на линију слободних бацања са које је кошаркаш Бајерна оба пута био сигуран. Са друге стране фаулиран је Недовић који је такође био прецизан на линији пенала.
После атрактвног додавања Вајлер Беба на још атрактивнији начин закуцава Букер – 41:50.
21:40 01.03.2024
27' – Бајерн чува предност
Букер је сигуран на линији пенала, а онда се одлично Митровић изборио за нове поене – 39:46.
21:36 01.03.2024
26' – Добар Митровић
Ибака је успео да надмурди Митровића, али Лука на другој страни одличан у нападу. Имао је Боломбој сјајну прилику, алиизабрао је лоше решење и прокоцкао је шансу – 37:44.
21:34 01.03.2024
25' – Недовић!
Боломбој закуцава и смањује предност домаћих, а онда и добра одбрана Ханге над Болмаром. Недовић враћа енергију у тим Звезде првом тројком! – 35:40.
21:32 01.03.2024
24' – Двоцифрена предност Бајерна
По још један нереализован напад уследио је на обе стране, а онда то прекида Ибака који погађа за двоцифрену предност Бајерна – 30:40.
21:27 01.03.2024
22' – По грешка на обе стране
Излази лопта из коша Смарту, а Бајерн губи лопту – 29:38.
21:26 01.03.2024
21' – Почело је друго полувреме
Трећу деоницу тројком је отворио Букер за плус осам екипе Бајерна, али потом ту предност смањује Гедраитис. На другој страни за три поена погађа Лучић – 29:38.
21:09 01.03.2024
20' – Крај првог полувремена
Лоша деоница на обе стране. Много промашаја и грешака, а Бајерн из ове ситуације излази за нијансу бољи – 27:32.
21:05 01.03.2024
19' – Боломбој буди Звезду
Боломбој фантастично спушта лопту у кош – 27:32.
21:02 01.03.2024
18' – Серија Бајерна
Као да је Смарт пробудио и противничке играче, Болмаро одмах узваћа на другој страни. Греше црвено-бели и Едвардс постиже лаке поене – 25:32.