Никола се радовао, Богдан двоцифрен у паду Јастребова

© AP Photo / Wilfredo LeeНикола Јовић
Никола Јовић - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2024
Српски кошаркаш Никола Јовић пружио је солидну партију у тријумфу Мајамија над Јутом резултатом 126:120, док је Богдан Богдановић забележио двоцифрен број поена у поразу Атланте Хокс од Бруклин Нетса 114:102.
Капитен Србије Богдан Богдановић убацио је 13 поена уз шест скокова и једну асистенцију за 35 минута проведених на паркету.
Богдан је шутирао из игре 4/13, док је тројке шутирао 3/8. Најефикаснији у редовима Јастребова био је Мареј са 20 поена уз 11 асистенција и шест скокова, пратио га је Хантер са 15 поена.
Алтанта је добила уводну деоницу резултатом 28:21, али је у наставку Бруклин био тај који је контролисао дешавања на терену. До преокрета је домаћин дошао у трећој четвртини, коју је добио захваљујући одличној дефанзиви резултатом 30;18, па се у последњи кварта ушло резултатом 90:80.
Нусу Нетси дозволили себи луксуз да прокоцкају двоцифрену предност, а предводио их је Микал Бриџис са 38 поена уз пет скокова и две асистенције.
Када је у питању други српски репрезентативац који се у ноћи између суботе и недеље нашао на паркету, Никола Јовић био је сасвим солидан у тријумфу Мајамија против Јуте - 126:120.
Момак рођен у Лестеру пре 20 година убацио је осам поена, имао је три скока и четири асистенције за нешто мање од 19 минута проведених у игри.
Јовић је био на 50 одсто шута из игре - 3/6, док је од тога бројке шутирао 2/5.