Реал Мадрид - Sputnik Србија

Ситијева „шетња“ и мучење Реала за четвртфинале Лиге шампиона

Манчестер сити „прошетао“ се до четвртфинала Лиге шампиона, након што је и у реваншу победио Копенхаген резултатом 3:1 (први меч 3:1). И Реал Мадрид је уз доста муке прошао међу осам најбољих тимова Старог континента, након што је ремизирао са Лајпцигом – 1:1. Минималац у Немачкој пре две недеље био је пресудан.
Менаџер „грађана“, иначе актуелних првака Европе, Пеп Гвардиола „промешао је карте“ у реваншу са данским представником, што није изненађујуће због готово обављеног посла на „Паркену“, па је реванш на Итихаду практично био само формалност.
Није се дуго чекало на први гол на Острву у реванш мечу осмине финала Лиге шампиона. Погодио је штопер Мануел Аканђи, на асистенцију Хулијана Алвареза из корнера. Швајцарац је закуцао лопту десном ногом под пречку већ у пето минуту.
Само четири минута касније асистент Алварез нашао се у улози егзекутора. Велику помоћ имао је од голмана Грабаре, ком је лопта прошла кроз руке – 2:0.
Није се предавао Копенхаген, који је је у 29. минуту преполовио предност Ситија после прелепог дуплог паса у режији Оскарсона и стрелца Ељунусија.
Очекивало се да ће се на полувреме отићи резултатом 2:1, али је Ерлинг Холанд пронашао пут до мреже у трећем минуту судијске надокнаде. Убојити Норвежанин који још нема 24 године, постигао је већ 41. погодак у 37 мечева елитног такмичења и изједначио се са некадашњим голгетером Ситија Куном Агуером.
Испоставило се да је резултат из првог полувремена и коначан, с обзиром на то да су мреже до краја сусрета на Итихаду мировале.
Сити је укупним резултатом 6:2 прошао у четвртфинале.
Далеко више неизвености очекивало се у реванш мечу Реал Мадрид – Лајпциг.
Ни једни ни други нису се залетали, већ су тактички изузетно зрело одиграли прво полувреме у ком су мреже остале нетакнуте.
Наставак је донео више узбуђења и голове, због којих се фудбал и игра. Први је погодио Реал после ефектног гола Бразилца Винисијуса Жуниора на асистенцију Џуда Белингема.
Играо се 65. минут! Мање од 180 секунди касније Лајпциг је стигао до изједначења преко капитена Вилија Орбана, који је погодио на додавање Раума.
Два гола за три минута за врхунац драме у Мадриду. До краја се играло отворено, Карло Анчелоти извукао је из игре Тонија Кроса, убацио је Луку Модрића како би сачувао свежину на средини терена.
Претио је Реал, претио је и Лајпциг преко Симонса и Опенда, ушао је и Јусуф Поулсен, али промене резултат до краја сусрета није било, па је краљевски клуб успео да се пласира у четвртфинале Лиге шампиона.
Ток сусрета оба реванш меча осмине финала могли сте да пратите уживо уз Спутњик.
22:54 06.03.2024
94' - Готово је и у Манчестеру
Сити је могао до четвртог гола, али је Луис погодио пречку у 92. минуту. На крају победа "грађана" резултатом 3:1. Сва четири гола пала су у првом полувремену.
22:52 06.03.2024
94' - Крај у Мадриду
Реал се захваљујући ремију са Лајпцигом - 1:1 пласирао у четвртфинале Лиге шампиона.
22:49 06.03.2024
92' - Пречка Олма!
Могао је Лајпциг до гола. Олмо је лепо замислио и пробао је да лобује Лунина, успео је у тој намери, али је лопта ударила у горњи део пречке.
22:48 06.03.2024
90' - Четири минута наде за Лајцпиг
Још четири минута играће се у Мадриду. Немцима је потребан гол за продужетак.
22:35 06.03.2024
78' - Модрић на терену
Карло Анчелоти извео је из игре Тонија Кроса, убацио је Хрвата Луку Модрића.
22:33 06.03.2024
76' - Покушај Опенде
Белгијанац је опробао ударац из велике даљине, лопта је отишла високо преко гола Реал Мадрида.
72' - Мирију мреже у Манчестеру
После ефектног првог полувремена, у наставку без голова у мечу Манчестер сити - Копенхаген.
22:26 06.03.2024
68' - ГОООЛ! Лајпциг експресно изједначио
Само три минута после вођства Реала, Немци су успели да поравнају резултат - 1:1. Капитен Лајпцига Вили Орбан је стрелац.
22:25 06.03.2024
67' - Ридигер спречио гол
Ћави Симонс је покушао , а Ридигер је изблокирао лопту која би ушла у гол да је прошла немачког дефанзивца.
22:23 06.03.2024
65' - ГОООЛ! Води Реал!
Винисијус Жуниор је стрелац. Ефектан погодак Бразилца, који је казнио Лајпциг за превише отворену игру и превише простора за контра-напад.
22:21 06.03.2024
63' - Велика прилика за Реал
Гулачи је одбранио покушај Родрига, Реал је од свега добио само корнер.
22:18 06.03.2024
61' - Лајпциг опаснији
Немачки тим имао је више шутева ка голу Реала - статистика каже 8:7 за Лајпциг.
22:13 06.03.2024
53' - Судија прогледао кроз прсте Винисијусу
Чинило се да ће Бразилац због ударања, затим и гурања противничког играча добити директан црвени картон. Ипак, судија га је помиловао, показавши му само жути картон.
22:07 06.03.2024
50' - Жути картон за Раума
Леви бек Лајпцига је погрешио на средини терена, Родриго му је одузео лопту и на крају је Раум морао да га фаулира.
22:05 06.03.2024
48' - Опенда прекомбиновао
Белгијанац је преварио неколико фудбалера Реал Мадрида, изиграо је и голмана Лунина, али је Украјинац успео да му на крају одузме лопту.
22:04 06.03.2024
46' - Настављени су мечеви
Почела су друга полувремена у Мадриду и у Манчестеру.
21:50 06.03.2024
45+3' - ГОООЛ! Холанд погађа за 3:1
Манчестер сити је отишао на полувреме са предношћу од два гола. Погодио је у ближи угао Ерлинг Холанд, и то је његов 41. гол на 37. утакмици у Лиги шампиона.
21:47 06.03.2024
45+1' - Полувреме - без голова!
Мирују мреже у мечу Реал - Лајпциг.
21:46 06.03.2024
45' - Још минут у Мадриду
Није ибло превише прекида, па је прво полувреме продужено само 60 секунди.
21:43 06.03.2024
42' - Каква прилика за Лајпциг
Луис Опенда је из одличне ситуације распалио по лопти, али је био непрецизан.