Кажњен судија који је зауставио Реал: Правда је враћена – не и гол

© AP Photo / Jose BretonРеал Мадрид
Реал Мадрид - Sputnik Србија, 1920, 06.03.2024
После одлуке да свира крај меча Валенсија – Реал Мадрид у моменту када је лопта Цуда Белингема летела и потом завршила у голу, Хесус Хил Манзано, главни судија, кажњен је суспензијом на две наредне утакмице.
Данима се говорило о нестварној ситуацији на мечу Валенсије Валенсије и Реал Мадрида због ситуације у 99. минуту када је Џуд Белингем постигао гол за 3:2 и победу „краљевског клуба“.
Тај гол није признат, јер је судија Хесус Хил Манзано одлучио да свира крај и то у моменту када је лопта летела ка голу. Сматрао је арбитар да има право јер је надокнада од осам минута истекла, али одабрао је заиста погрешан тренутак.
Због своје одлуке да поништи гол јер је лопта затресла мрежу после звиждука који је означио крај, Хил Манзано је кажњен и биће суспендован на наредне две утакмице.
Иза ове одлуке стоје шпанска лига и Судијска комисија, а казна може да буде и оштрија јер се тек чека коначна пресуда.
Ова одлука требало би да донесе правду, али Реалу неће моћи да врати гол и победу.
Истог судију врло добро памте и навијачи Црвене звезде јер је на мечу Лиге шампиона против Милана свирао крај у тренутку када су црвено-бели требало да изведу корнер.