Богданових историјских хиљаду – Мицић и Јовић се нису радовали /видео/

© AP Photo / Brynn AndersonБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 09.03.2024
Богдан Богдановић, капитен репрезентације Србије, први пут је у једној НБА сезони успео да постигне преко хиљаду поена, што је потврда да бек Атланте игра најбољу и најефикаснију сезону. У тријумфу Хокса над Мемфисом у гостима резултатом 99:92, Боги је убацио 16 поена, имао је шест скокова и три асистенције.
Провео је Богдановић на паркету 35 минута и имао је изузетно запажен учинак, шутирао је из итре 6/14, када су тројке у питању проценат погођених 50 одсто – 3/6.
У утакмици са малим бројем поена када је НБА у питању, Атланта је на крају изашла као победник. Упркос томе што је Мемфис боље отворио сусрет и што је уводну деоницу добио двоцифренм разликом 31:20, Хокси су већ до одласка на велики одмор успели да се изборе за резултатски егал – 46:46.
Фантастична одбрана Атланте у другој четвртини и свега 15 примљених, напсрам 26 убачених поена били су „кључ“ за повратак у меч, који ће касније Богдановић и екипа добити.
„Експлодирао“ је Дежонте Мареј који је убацио 41 поен, имао је седам скокова и шест асистенција за 40 минута проведених у игри.
Други најефикаснији у редовима Хокса би је управо Богдан Богдановић.
С друге стране, у Мемфису је бољи од осталих био Џексон који је бројао до 21, недостајала му је једна ухваћена лопта за дабл-дабл учинак.
Атланта је и трећу деоницу добила захваљујући доброј одбрани и великом броју постигнутих поена – 34:26, и на крају је у четвртој успела да одоли нападима „гризлија“ за коначних 92:99.
Када су остали српски кошаркаши у питању који су били на паркету у ноћи између петка и суботе, Василије Мицић није помогао Шарлоту да избегне пораз од Вашингтона на гостујућем терену 112:100.
Васа је био одличан, што потврђује и 14 убачених поена, имао је три скока и исто толико асистенција за 32 минута у игри.
И талентовани Никола Јовић имао је јаку минутажу у поразу Мајами Хита од Оклахоме – 107:100.
Српски репрезентативац забележио је учинак од седам поена, уз осам скокова и три асистенције за непуних пола сата игре. Ипак, Оклахома је на крају та која се радовала.