Адрианино сребрно копље – српска атлетичарка одушевила Европу

© Фото : Атлетски савез СрбијеАндриана Вилагош
Андриана Вилагош - Sputnik Србија, 1920, 10.03.2024
Адриана Вилагош, српска атлетичарка, освојила је сребрну медаљу у дисциплини бацања копља на Европском купу који се одржава у португалској Леирији.
Талентована Адриана Вилагош успела је да оствари резултат од 61,17 метара што је уједно и најбољи резултат у Европи рачунајући атлетичарке које нису старније од 23 године.
Друго бацање је српској атлетичарки донело сребро, а томе је додала још пет исправних бацања на 54,45 метара, 59,33, метара, 58,95 метара, 58,49 метара и 57,09 метара.
Прво место припало је Марији Тереси Обст која је остварила резултат од 61,69 метара.
Новак Ђоковић - Sputnik Србија, 1920, 10.03.2024
Новак после победе: „Тражио сам шифру“
Пред Адрианом је велика каријера и то је наговештавала још од јуниорских дана. На Светском првенству за јуниорке 2021. године освојила је златну медаљу, а у августу наредне године стигла је до другог светског злата.
Исте године освојила је најсјајније одличје и на Медитеранским играма, док је 2022. године уједно направила и највећи успех у каријери када је на Европском првенству освојила сребрну медаљу.