Партизан - Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда изгубила добијен меч, а Партизану мало један Аврамовић за чудо у Барселони

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Макабија у 29. колу Евролиге на свом терену резултатом 84:80, иако су током три четвртине имали предност. У мечу који је почео у Барселони нешто касније пораз од 94:76 је доживео и Партизан од истоимене домаће екипе. Утакмице сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Играчи Звезде су у утакмицу са Макабијем ушли без помоћи Недовића, Лазића, Теодосића, Топића, али су успели да прикажу сјајну игру и имали су вођство током 30 минута игре.
Ипак, поклекли су у финишу, дозволили су противнику да последњу деоницу отвори серијом 17:2, што је било довољно за преокрет и недостижну предност која је значила и 19. пораз црвено-белих у елитном такмичењу.
Најефикаснији у тиму Звезде био је Јаго Матеус са 20 поена и седам асистенција, толико успешних додавања је имао и Адам Ханга уз 12 поена, док је Џевонте Смарт остао на 12 поена.
Двоцифрени учинак уписао је и руски кошаркаш Џоел Боломбој са 11 поена и осам скокова, а на другој страни су доминирали центри Бонзи Колсон са 22 поена и Џош Нибо са 18 поена и 13 скокова.
Док се Звезда борила у последњој деоници свог меча, Партизан је добро отворио утакмицу у Барселони ношен енергијом Аврамовића, ривал је успео да успостави контролу и поведе са пет поена после прве деонице, а у финишу полувремена црно-бели су чак имали шансу за изједначење.
Није тада Нанели желео да застане и шутира, ишао је ка кошу и избацио лопту до Пантера, али прекасно, што је значило да домаћин на велики одмор носи три поена вишка.
Наставак није пријао Партизану, смушеност на оба краја паркета је Барселони омогућила и 15 поена предности, а потпуно невероватно делује чињеница да су црно-бели из истог угла примили три тројке од три различита противничка играча.
Појачао је одбрану Партизан у другом делу треће деонице и свео заостатак на свега шест поена пред финални квартал, смањио је за још два, али је то било све од црно-белих који су низали грешке, предвођени капитеном Пантером и нису могли ништа боље од пораза резултатом 94:76.
Узалудне су биле сјајне партије Алексе Аврамовића са 27 и Зека Ледеја са 16 поена, узалудна је била и велика борбеност Алена Смаилагића, поново је Кевин Пантер био очајан са свега шест поена, колико је имао и Френк Камински, а ако се зна да је Џејмс Нанели дао само један више, а Пери Дозир два мање, јасно је да Партизан није имао никакве шансе да дође до позитивног резултата.
Партизан је доживео 16. пораз у такмичењу и пропустио је да се одлепи од Валенсије на десетој позицији табеле, месту које води у доигравање за плеј-оф.
На другој страни Николас Лапровитола је имао 17, Вили Ернангомес 15, Џабари Паркер 12, Рокас Јокубаитис 11, а Никола Калинић девет уз пет скокова.
Токове мечева сте могли да пратите уз Спутњик:
22:24 14.03.2024
40' - Крај, пораз Партизана
На крају 94:76 за Барселону.
22:18 14.03.2024
38' - Катастрофа
Шест изгубљених лопти и без поена из игре за Партизан.
Барса води 90:72.
22:12 14.03.2024
35' - Очајни Партизан
Само два поена за пет минута.
Барселона води 84:70.
22:08 14.03.2024
33' - Све се кажњава
Промашај Анђушића па тројка Абринеса.
Партизан губи 81:70.
22:05 14.03.2024
32' - Узалуд борба Смаилагића
Опет лоши потези Пантера и потом фаул Ледеја у нападу.
Барса то кажњава преко Ернангомеса за 78:70.
22:03 14.03.2024
31' - Ледеј спасао Пантера
Ужасно додавање капитена Ледеј је претворио у поене и смањио на 74:70.
21:59 14.03.2024
30' - Партизан у заостатку
Пред последњу четвртину губи 74:68.
21:55 14.03.2024
28' - Алекса враћа тројку
Али, узалуд, Барса води 74:63.
21:48 14.03.2024
26' - Серија Ледеја!
Шест поена у низу за умањење на 67:58.
21:41 14.03.2024
БАРСЕЛОНА
25' - Невероватно
Нису се ни окренули играчи Партизана, а Калинић им је убацио тројку, а са истог места су потом убацили и Паркер и Рубио.
Партизан губи 67:52.
21:40 14.03.2024
БАРСЕЛОНА
23' - Лопта не лаже
Фантомски фаул Смаилагића после кога се повредио и два промашена бацања Ернангомеса.
Партизан губи 58:52.
21:37 14.03.2024
БАРСЕЛОНА
21' - Калинић кажњава
Тројка за 54:50.
21:20 14.03.2024
БАРСЕЛОНА
20' - Замало до егала...
Пантер није успео да шутне на време.
Партизан губи 51:48 на полувремену.
21:18 14.03.2024
БАРСЕЛОНА
20' - Нанели!
После скока Ледеја тројка за умањење на 51:48.
21:15 14.03.2024
БАРСЕЛОНА
18' - Кажњавање
Аврамовићева тројка па пет поена у низу за домаће.
БАРСЕЛОНА
16' - Анђушић!
Тројка за умањење на 38:36.
21:07 14.03.2024
БЕОГРАД
40' - Звезда на путу ка поразу