Партизан савладао ФМП – победа с посветом

© Sputnik / Лола ЂорђевићКошаркаш Партизана Зек Ледеј
Кошаркаш Партизана Зек Ледеј  - Sputnik Србија, 1920, 16.03.2024
Кошаркаши Партизана савладали су ФМП резултатом 88:57 у 23. колу АБА лиге и победу су посветили свом саиграчу Зеку Ледеју коме је преминуо отац.
Ледеј се после гостовања екипе у Барселони упутио одмах у Америку, а на дан одигравања утакмице АБА лиге са ФМП објавио је да је његов отац преминуо.
Саиграчи су одговорном игром надокнадили одсуство Ледеја, у првој деоници су стекли предност и увећавали је до краја меча.
Тренер Партизана Жељко Обрадовић имао је прилику да расподели минутажу и разигра играче који нису имали превише прилика у претходном периоду.
У саставу није био ни Кевин Пантер, Алекса Аврамовић је на терену провео свега шест и по минута и уписао девет поена, а одморио је и Френк Камински, за нешто мање од осам минута имао је пет поена.
Прилику је најбоље искористио Балша Копривица са 13 поена и десет скокова, двоцифрени учинак са по десет поена имали су Пери Дозир и Бруно Кабокло, а Данило Анђушић и Урош Трифуновић су остали на по осам.
На другој страни Јован Новак је имао 13, Матиц Ребец десет поена, а Огњен Кузмић је уписао шест поена уз десет скокова.