Србија и Русија - Sputnik Србија

Пиксијев распад система у Москви – Русија напунила мрежу Србије до врха!

Фудбалска репрезентација Србије поражена је и понижена од Русије - 4:0 (2:0) у „братском мечу“ одиграном у спектакуларној атмосфери на стадиону „Лав Јашин“ у Москви. Убедљивом поразу кумовао је рани црвени картон Милана Гајића. Стрелци за „Зборнаја команду“ били су браћа Миранчук – Антон и Алексеј, Осипенко и Иван Сергејев.
Симболично је почетни ударац на стадиону у Москви извео глумац Милош Биковић, да би затим лопту закотрљао Лука Јовић, ком неће у лепом сећању остати меч са Русима.
Селектор Србије Драган Стојковић Пикси најавио је промену система, односно прелазак са тројице позади на четворицу, али су Орлови већ у 21. минуту враћени на старо.
Десни бек Милан Гајић је због повлачења с леђа Хлусевича оправдано добио директан црвени картон. Голман Србије Ђорђе Петровић који је дебитао за национални тим у Москви, „прочитао“ је Антона Миранчука, али је ударац фудбалера Локомотиве био исувише јак и завршио је у мрежи.
„Скупила“ се одбрана Србије, Ераковић, Павловић и Младеновћ чинили су трио позади. Капитен Душан Тадић који се са 105 утакмица изједначио са рекордером Браниславом Ивановићем на вечној листи по броју одиграних мечева за репрезентацију, упорно је покушавао да искреира гол шансу.
Руси су преко Осипенка дуплирали предност у 32. минуту, после слабе реакције Страхиње Павловића, који је нехотице спустио лопту на ногу поменутом Осипенку.
Тадић је у финишу првог полувремена коначно успео да искреира шансу за постизање поготка. Десетка Србије „спојила је с голом“ Мијата Гаћиновића, а офанзивац АЕК-а шутирао је из „маказица“ преко гола. Претходно је најбољу прилику пропустио индолентни Лука Јовић.
Споро и недовољно прецизно шутирао је центарфор Милана, чији ударац је лако зауставио голман Русије Сафонов.
Приморан је био Драган Стојковић да мења на полувремену јер је Србија имала два гола заостатка и фудбалера мање у пољу. Ушли су Александар Митровић уместо Тадића, Сергеј Милинковић-Савић заменио је Гаћиновића, док је Срђан Мијаиловић ушао у игру уместо Андрије Живковића.
Орлови нису могли до првог гола, али зато наоштрени и мотивисани Руси јесу до трећег. Резервиста Алексеј Миранчук уписао се, баш као и његов брат Антон, у стрелце. Играо се 55. минут.
Реаговао је Пикси после новог гола у мрежи Ђорђа Петровића, узданице Челсија, убацивши у игру Филипа Костића, који је пред трансфером из Јувентуса у Марсеј. Крилни фудбалер заменио је Здјелара, а Ерхан Машовић ушао је уместо Младеновића.
Могли су Руси и до убедљивије победе, али су пречка и статива били савезници Србије. Поништен је и гол Закаријану због офсајда Сергејева у 88. минуту. Ипак, стигли су Руси до четворке, чиме су се адекватно реванширали Србији за онај пораз у Лиги нација из 2020. године, када је било 5:0 на Маракани.
Орлови после четири лака комада у Москви гостују Кипру у Ларнаки за четири дана, а на селектору Стојковићу који је продужио уговор до 2026. године је да пронађе шта није ваљало и да мотивише екипу.
Драган Стојковић Пикси и Орлови полако, али сигурно хватају залет за Европско првенство. С дргуе стране „Зборнаја команди“ ће утакмица са братском селекцијом бити прилика да види где је по квалитету, с обзиром на то да због суспензије УЕФА и ФИФА не може да игра званичне мечеве са квалитетним ривалима.
Анкета
Ваша прогноза за пријатељски меч Србија-Русија?
@sputnik.srbija @Sputnik Србија Kо ако не Срби! Све што би требало да знате о спектаклу у Москви #srbija #rusija #fudbal #sputnjiksport #dinamomoscow #vtbarena #сербия #россия #футбол #мяч ♬ original sound - Sputnik Србија
19:58 21.03.2024
92' - Крај меча!
Србија је поражена и понижена у Москви резултатом 4:0. Руси су се осветили Орловима за онај болан пораз у Београду у Лиги нација, када је било 5:0.
19:55 21.03.2024
91' - ГОООЛ! Русија стиже до четвртог тола
Акција Закаријана и Сергејева крунисана је новим голом у мрежи Ђорђа Петровића. Сергејев је стигао до првенца у дресу Русије.
19:54 21.03.2024
89' - Сафонов спречио сигуран гол Србије
У стилу рукометних голмана скинуо је лопту коју је из непосредне близине упутио Сергеј Милинковић-Савић.
19:53 21.03.2024
87' - ВАР поништио гол Русима
Погодак Закаријана је поништен, након што је из ВАР собе сигнализирано да је Сергејев ометао Ђорђа Петровића.
19:51 21.03.2024
87' - ГОООЛ! Русија води 4:0
Закаријан је мајсторски из велике удаљености сместио лопту у мрежу. Са 20 метара је погодио, а Петровић само погледом испратио лопту у мрежу.
19:45 21.03.2024
82' - ПРЕЧКА!
Закаријан је опробао ударац, а његова лопта уздрмала је пречку!
19:44 21.03.2024
74' - Самарџић добио прилику
Изашао је Лука Јовић, а ушао Лазар Самарџић.
19:37 21.03.2024
74' - Статива!
Руси су могли до четвртог гола, лопти се на путу ка мрежи испречила статива.
19:36 21.03.2024
70' - Прекид, па сјајна одбрана Петровића
Меч у Москви кратко је био прекинут због упада једног навијача на терен. Убрзо је сусрет настављен, а у 73. минуту Ераковић није успео да изблокира Закаријана, али је Ђорђе Петровић успео да се пружи колико је дуг и да пошаље лопту у корнер.
19:29 21.03.2024
65' - Мењају и Руси
Валери Карпин извео је из игре Тјукавина и Антона Миранчука, а на терен је послао Ивана Сергејева и Закаријана.
19:24 21.03.2024
19:23 21.03.2024
57' - Двострука измена Србије
Филип Костић заменио је Сашу Здјелара, а Ерхан Машовић ушао је на терен уместо Филипа Младеновића.
19:19 21.03.2024
55' - ГОООЛ! Русија води 3:0
Миранчук је стрелац за селекцију Русије. Алексеј Миранчук који је ушао на полувремену искористио је додавање Горшкова с леве стране и рутински је левом ногом погодио мрежу Србије. И његов брат Антон Миранчук уписао се у стрелце за водећи гол Русије.
19:16 21.03.2024
53' - Младеновић замало у сопствену мрежу
Једну безазлену лопту леви бек Србије покушао је да врати голману Петровићу и замало је постигао аутогол. Лопта је, срећом, завршила у корнеру.
19:12 21.03.2024
Дачић прати меч са Лавровом
19:10 21.03.2024
47' - Горшков опробао ударац
Лепу шансу пропустила је Русија преко Горшкова који је ушао на полувремену у игру.
19:08 21.03.2024
46' - Трострука измена Србије
Александар Митровић, Сергеј Милинковић-Савић и Срђан Мијаиловић су на терену. Терен су напустили Тадић, Живковић и Гаћиновић.
18:52 21.03.2024
45+2' - Полувреме!
Русија води резултатом 2:0 против Србије.
18:50 21.03.2024
45' - Играће се још два минута
Толико је продужено прво полувреме.
18:46 21.03.2024
41' - Две шансе за два минута
Гаћиновић је покушао "маказицама" на додавање капитена Тадића.