Чудесни Јокић прекинуо низ Никса – Богдан „пољубио паркет“ /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 22.03.2024
У НБА лиги ништа ново – Никола Јокић наставио је да доминацију на америчким паркетима. Денвер је предвођен Србином, који је уписао 22. трипл-дабл ове сезоне, прекинуо победнички низ Њујорка. Славили су Нагетси на свом терену резултатом 113:100 и тако остали у трци за прво место Западне конференције.
Маестрални и незаустављиви Никола Јокић сусрет је окончао са 30 поена уз 14 скокова и 11 асистенција, за готово 40 минута проведених у игри.
Никси су у „Бол арену“ у Колораду допутовали са четири везана тријумфа у НБА лиги, али је том низу стао на пут фантастични Сомборац, који је имао подршку „савршеног“ Мајкл Портер Џуниора. Убацио је Американац 31 поен, а из игре је био непогрешив – 10/10.
Ипак, све у игри Денвера по обичају се „вртело“ око српског кошаркашког генија који је уписао 127. трипл-дабл када је лигашки део сезоне у питању.
Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић - Sputnik Србија, 1920, 22.03.2024
Обрадовић: Треба да учимо од Реала
Невероватне асистенције делио је Јокић, разигравајући саиграче, а ривале остављајући у чуду.
Денвер је уводну деоницу добио 32:30, док је до полувремена предност порасла на пет разлике – 61:56. Нагетси су у трећој деоници „преломили“ питање победника, захваљујући одличној одбрани и само 20 примљених поена, наспрам 27 убачених.
Актуелни прваци НБА лиге на крају су стигли до 49. победе и имају их највише на западу, али првопласирана Оклахома има меч мање.
И капитен Србије Богдан Богдановић нашао се на паркету у ноћи између четвртка и петка и постигао је 16 поена уз два скока и три асистенције у поразу Атланте од Финикса резултатом 128:115.
Боги се поново нашао у првој петорци и у игри је провео чак 36 минута, шутирајући 6/13 уз четири убачене тројке из седам покушаја.
„Српски снајпер“ подебљао је тројкашки низ на 77 узастопних мечева са бар једном погођеном тројком. Богдановић је приликом једне од контри Хокса завршио на паркету, након што га је са леђа изблокирао Кевин Дурант, при резултату 94:90 за Сансе у финишу треће деонице.