Дејан најбољи у Америци – Срби доминирају преко океана

© AFP 2023 / PATRICK T. FALLONДејан Јовељић
Дејан Јовељић - Sputnik Србија, 1920, 25.03.2024
Дејан Јовељић, фудбалер Лос Анђелес Галаксија, уписао је пети гол на петој утакмици и тренутно је најбољи стрелац МЛС лиге. Српски фудбалер је у невероватној форми, а то утиче и на његов тим који је преоренуо против Канзас Ситија и на крају славио резултатом 3:2.
Петим голом на петој утакмици МЛС лиге, Дејан Јовељић изједначио се са Брајаном Мекбрајдом који је у овом такмичењу имао најдужи низ на почетку сезоне. Уз то, српски фудбалер је тренутно најбољи стрелац уз Луиса Моргана са којим дели прво место.
Никола Јовић - Sputnik Србија, 1920, 25.03.2024
Разиграни Никола заплесао по терену /видео/
До невероватног учинка бивши фудбалер Звезде дошао је против Канзаса у спектакуларној утакмици која није добро почела за Лос Анђелес, а за то је такође био заслужан један српски фудбалер.
Домаћи тим водио је резултатом 2:0, головима српског интернационалца Немања Радоје и Вилијама Агаде, а онда се све преокренуло у само осам минута. Завалена је погодио у 72. минуту, да би у 75. Јовељић затресао мрежу за изједначење. Преокрет и коначних 3:2 донео је Делгадо већ у 80. минуту.
Радоја је у овом мечу погодио свој првенац, али га је Јовељић због свог страшног низа потпуно бацио у сенку.
Уз пет голова од почетка сезоне Јовељић је уписао и још једну асистенцију,а чини се да нема намеру да стане што намеће питање: Да ли ће Америка успети да га сачува од европских клубова?
Осим Јовељића и Радоје, на терену је био и Страхиња Танасијевић који је дебитовао за Њујорк Сити против Синсинатија.
Српски фудбалер који је у Америку стигао из суботичког Спартака није успео да се превише истакне, али треба имати у виду да је први пут био на терену.
Миљанов корнер - спортски подкаст - Sputnik Србија
Нови Јутјуб канал емисије „Миљанов корнер“
Драган Стојковић Пикси - Sputnik Србија, 1920, 25.03.2024
Пикси спремио изненађење, па поручује: „Да се рехабилитујемо после пораза од Русије“