Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Партизан поново изгубио добијену утакмицу!

Кошаркаши Партизана доживели су невероватан пораз уз 32. колу Евролиге од Олимпијакоса резултатом 74:69, иако су пред улазак у последњу четвртину имали вишак од чак 13 поена.
Партизан је дозволио ривалу да направи серију од 12:0 на старту финалног квартала, приближи се, а потом и да преокрене резултат.
@sputnik.srbija @Sputnik Србија Уочи почетка утакмице кошаркашке Евролиге између Партизана и Олимпијакоса у Београду, где су специјални гости легендарни Дино Рађа и Тони Кукоч, одата је пошта жртвама терористичког напада у Москви #partizan #olimpijakos #kkpartizan #olympiacos #euroleague #arena #sputnjiksport #kosarka #moscow #crocus ♬ original sound - Sputnik Србија
Потпуно невероватним изгубљеним лоптама, промашеним нападима и катастрофалним реакцијама у одбрани Партизан је противнику омогућио да на свега 13,4 секунди до краја стекне највећу предност то тада на утакмици – од четири поена.
И то је било довољно гостима да остваре победу, а Партизан је, попут утакмице са Виртусом, поново успео да изгуби добијену утакмицу и остане празних шака пред пуном београдском Ареном.
Последњу четвртину Партизан је изгубио са 28:10, изгубио је чак 17 лопти, имао свега 16 асистенција и све то му се обило о главу у самом финишу када ни капитен Пантер, као по обичају ове сезоне, није успео да погоди најбитнији шут за три поена.
Управо је Кевин Пантер био најефикаснији у тиму црно-белих са 19 поена и пет асистенција, Френк Камински је имао 14 поена, седам скокова и пет додавања, Бруно Кабокло је уписао 13 поена уз осам скокова, Пери Дозир 12 поена, девет скокова и четири асистенције, а Матеуш Понитка је додао осам поена и седам скокова.
На другој страни бриљирао је Најџел Вилијамс-Гос, бивши играч Партизана, са 17 поена.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:30 28.03.2024
40' - Крај! Пораз Партизана!
Невероватно, Олимпијакос побеђује са 74:69.
22:28 28.03.2024
40' - Пантеров промашај
Све је готово...
22:26 28.03.2024
40' - Вилијамс-Гос без грешке
Партизан губи 73:69.
22:25 28.03.2024
40' - Невероватно!
Закуцавање Фала и потом општи циркус под кошем Олимпијакоса.
Следе слободна бацања за ривала на 13,4 секунди до краја.
22:24 28.03.2024
40' - Камински!
Егал на 69:69!
22:23 28.03.2024
39' - Фаул Пантера!
Узео му је ривал скок пред очима и потом га је фаулирао.
Партизан губи 69:67 на 61 секунду до краја.
22:22 28.03.2024
39' - Дозир!
Смањује на 68:67.
22:20 28.03.2024
38' - Пантер губи лопту!
Нови преокрет на 66:65.
22:18 28.03.2024
38' - Преокрет!
Партизан води 65:64!
22:14 28.03.2024
36' - Преокрет!
Партизан губи 64:61!
22:12 28.03.2024
35' - Густо!
Партизан води само 61:60.
22:10 28.03.2024
34' - Браво!
Кабокло за Понитку!
Партизан води 61:58.
22:09 28.03.2024
34' - И поново...
Кош и фаул за Олимпијакос.
Партизан води само 59:58 после серије 12:0 гостију.
22:08 28.03.2024
33' - Невероватно...
Тројком се Олимпијакос ближи на 59:55.
22:01 28.03.2024
31' - Реагује Обрадовић
Минут одмора после серије 4:0 ривала.
21:58 28.03.2024
30' - Партизан води!
После асистенције Дозира за Каминског 59:46 на крају треће четвртине!
21:55 28.03.2024