Рус дао гол Србији – па заблистао у Италији

© AP Photo / Anton VaganovАлексеј Миранчук – Русија, ЕУРО 2020
Алексеј Миранчук – Русија, ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2024
Руски репрезентативац Алексеј Миранчук одиграо је сјајан меч у оквиру Серије А. Он је на гостовању Наполију и великој победи Аталанте постигао гол али и уписао асистенцију - 3:0.
Сусрет одржан у Напуљу завршен је резултатом 3:0 у корист гостију.
Алексеј Миранчук је постигао гол за победнички тим у 26. минуту, а асистирао је и Ђанлуки Скамаки у 45. минуту.
Још један гол постигао је Теун Коепмајнерс (88. минут).
Миранчук је одиграо цео меч. За 28-годишњег руског везисту ово је био 28. меч за Аталанту ове сезоне. Постигао је четири гола и томе додао чак 11 асистенција.
Рус је у сјајној форми, а оваква партија привукла је и пажњу у Италији, посебно зато што је дошла на гостовању Наполију.
Иначе, Алексеј је недавно дао гол и Србији у пријатељској утакмици одиграној у Москви на стадиону Динама.