Баждар донео три бода Партизану – Звезда уз пенал „преорала“ Ивањицу

© Sputnik / Лола ЂорђевићГелор Канга
Гелор Канга - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2024
Фудбалери Црвене звезде остварили су нови тријумф у Суперлиги Србије. Црвено-бели су гостовали Јавору и славили са 3:0 (2:0). На тај начин додатно су осигурали прво место на табели. Партизан је такође успешно одрадио посао победивши Спартак из Суботице на свом терену - 1:0 (1:0).
Црвена звезда је питање победника решила у првом полувремену.
Најважнији детаљ утакмице догодио се у 38. минуту када је Гелор Канга искористио прилику са пенала и довео црвено-беле у предност од 1:0.
Пред одлазак на паузу Црвена звезда је подигла предност. Мирко Иванић је проиграо Хванга Ин Бома, а овај у 43. минуту повисио на 2:0.
У другом полувремену су изабраници Владана Милојевића гледали да одраде посао до краја, а у 81. минуту је Срђан Мијаиловић добрим ударцем са двадесетак метара подигао предност на 3:0.
Са друге стране и Партизан је стигао до нова три бода тако што је био бољи од Спартака са 1:0.
Партизан је до предности стигао у 21. минуту преко Самеда Баждара.
Стрелац је поново био Баждар који показује да се налази у јако доброј форми и да је посебно надахнут када су голови у питању. Овај је био јако важан јер је пробио оклоп Суботичана.
У 58. минуту Бибрас Натхо напустио је утакмицу храмљући због повреде па је то лоша вест за Игора Дуљаја и екипу за наставак шампионата. Видећемо колико је повреда озбиљне природе.
До краја утакмице није било промене резултата.
Црвена звезда је прва на табели Суперлиге са 68 бодова, док је Партизан на 64.