Богдану „пао мрак“ – бацио је флашицу и залетео се ка тренеру /видео/

© AP Photo / John BazemoreБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 02.04.2024
Богдан Богдановић, капитен Србије, водио је Атланту Хокс до победе над Чикагом - 113:101. Меч је обележила несвакидашња ситуација која се догодила током једног тајмаута, а у центру пажње био је управо Боги. Искусни бек-шутер плануо је у једном тренутку, пао му је мрак на очи, после чега је бацио флашицу и залетео се ка тренеру Квину Снајдеру.
Богдановић, који иначе и те како зна да контролише емоције, и до сада га нисмо видели у оваквом издању, сасвим сигурно је имао дебео разлог за такву рекацију усмерену ка тренеру екипе, док су саиграчи били приморани да га смирују.
Након трескања флашице о под, Богдановић је кажипрстом ударио више пута о сопствене груди, док се уносио у лице Снајдеру.
Када је сам меч у питању, који је остао у сенци инцидента на релацији Богдановић-Снајдер, управо је Србин био најзаслужнији што је Атланта надомак плеј-ина и што је „укротила бикове“.
Богдан је са 20 поена уз четири скока и шест асистенција био најефикаснији кошаркаш Хокса за готово 34 минута проведених на паркету.
Богдан се огласио после сукоба са тренером /видео/
Тим из Џорџије добио је уводну деоницу резултатом 32:30, да би до одласка на полувреме та предност додатно порасла – 61:53.
У том ритму наставили су гости у Чикагу и у наставку, и на крају је тим Квина Снајдера славио победу резултатом 113:101, а Србин је био ударна полуга „јастребова“, који су тренутно на позицији девет Источне конференције са 36 победа и 40 пораза.
После Богдановића најефикаснији у Атланти било је Чех Крејчи са 18 поена, пратио га је Мареј са 17, Клинт Капела убацио је 15 уз 11 скокова и једну асистенцију.
С друге стране, Демар Дерозан био је најефикаснији актер сусрета са 31 убаченим поеном, пет асистенција и два скока. Вајт је бројао до 20, али то није помогло Чикагу да остане непоражен пред својим навијачима.
Од српских кошаркаша који су се у ноћи између понедељке и уторка нашли на паркету НБА лиге, Василије Мицић убацио је 13 поена уз девет асистенција и два скока у поразу Шарлота од Бостона резултатом 118:114.
Алексеј Покушевски провео је на паркету 15 и по минута и за то време постигао је три поена, имао четири ухваћене лопте и два додавања.