Тадић постигао најлепши гол у каријери /видео/

© AFP 2023 / VIRGINIE LEFOURДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2024
Душан Тадић, капитен репрезентације Србије, постигао је маестралан гол у победи Фенербахчеа над Аданом у 31. колу турске Суперлиге.
Навикао је Душан Тадић навијаче Фенербахчеа на голове и асистенције, али погодак какав је постигао у мечу са Аданом ретко се виђа.
Капитен репрезентације Србије и турског Фенербахчеа одузео је на средини терена лопту противничком играчу, а онда је видео голмана који је изашао напред и одмах шутирао. Играо се 70. минут, лопта је летела преко пола терена и затресла мрежу, а Душан је постигао један од најллепших голова у каријери.
„Никада у каријери нисам дао гол са такве дистанце, било је ово први пут. Најважније је било да освојимо три бода и успели смо да обрадујемо своје навијаче“, рекао је Тадић после утакмице.
Претходно је Фенербахче повео већ у 17. минут голом Ђика, да би у 25. изједначио Марио Балотели. Џеко је поново донео предност домаћем тиму у 51. минуту, а потом је Тадић поготдио за 3:1.
Десет минута после Душановог гола мрежу је затресао Бараси за Адану, а коначних 4:2 успоставио је Дурсун.
Српском капитену гол на овој утакмици био је девети лигашки ове сезоне, а укупно 14. у свим такмичењима.
Српски кошаркашки тренер Душан Алимпијевић - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2024
Српски тренер гледао распад тима са неверицом – а онда добио искључење: Бешикташ без финала