Фантастичан дерби Москве – и преокрет за радост Србина /видео/

© Sputnik / Vladimir Fedorenko / Уђи у базу фотографијаСрђан Бабић
Срђан Бабић - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2024
Фудбалери московског Спартака савладали су као гости великог градског ривала Динамо у дербију 23. кола Премијер лиге Русије резултатом 2:1.
Московски дерби је обележио преокрет, домаћи су повели, али су гости у другом полувремену успели и да изједначе и да окрену резултат у своју корист.
Динамо је до предности у петом минуту довео Луис Чавес, прецизним извођењем једанаестерца и са тим резултатом се отишло на велики одмор.
На наредни гол се чекало до 74. минута када је Александар Собољев, репрезентативац Русије, успео да изједначи.
У 88. минуту је исти играч, саиграч српског репрезентативца Срђана Бабића, постигао и други погодак чиме је донео велику победу Спартаку.
Гости су биули у подређеном положају пред почетак утакмице, трећепласирани Динамо је био фаворит, али је дерби још једном показао да ништа не може унапред да буде познато.
Спартак је тријумфом успео да се приближи градским ривалима, екипама ЦСКА и Локомотива које заузимају четврто и пето место на табели са 36 поена, једним више од црвено-белих из Москве.