Реал Мадрид - Sputnik Србија

Атомска Лига шампиона: Десет голова у двобојима Реала и Ситија – Арсенала и Бајерна /видео/

Спектаклуларна ноћ и атомски фудбал је иза нас. Реал Мадрид и Манчестер сити ремизирали су у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона – 3:3 (2:1), док је без победника прошао и дуел у Лондону између Арсенала и Бајерна – 2:2 (1:2). Реванши су за осам дана и јасно је да ће све бити отворено до последњег минута.
Какво лудо вече у елитном фудбалском такмичењу, препуном голова и преокрета, а на крају два нерешена исхода.
„Кишу голова“ под затвореним кровом реновираног велелепног стадиона „Сантијаго Бернабеу“ најавио је Бернардо Силва, који је интелигентним и лукавим ударцем ухватио „на спавању“ голмана Реала Украјинца Луњина.
Шутирао је из не тако велике даљине, не и тако јако, колико прецизно омалени Португалац и лопта је изненадила голмана Мадриђана и завршила у мрежи, и то већ у другом минуту сусрета.
У утакмици која комотно може да понесе назив финале пре финала, односно репризи прошлогодишњег полуфинала, Реал је експресно узвратио ударац!
Два гола у размаку од 12. до 14. минута за тотални преокрет и ерупцију одушевљења у Мадриду. Прво је Рубен Дијаш постигао аутогол после ударца који је упутио Камавинга, да би мање од 120 секунди касније Бразилац Родриго једну муњевиту контру крунисао поготком – 2:1.
За то време идентичан сценарио одвијао се у Лондону, где је Арсенал повео раним голом Букаја Саке у 12. минуту, када је „отворио“ јачу леву ногу и погодио даљи угао, односно малу мрежу Бајерновог гола.
Имали су Енглези и пре меча улогу апсолутног фаворита, али је Бајерн показао да је „рањени лав“ најопаснијил Нису се предавали изабраници Томаса Тухела, почели су све јачи напади и Серж Гнабри, бивши играч „тобџија“ био је стрелац изједначујућег поготка у 18. минуту.
На нови погодак на Емиратима чекало се све до 32. минута, када је Салиба скривио једанаестерац, а непогрешив је био бивши центарфор Тотенхема – Хари Кејн.
И у Лондону, баш као и у Мадриду, тотални преокрет, којим се отишло на полувреме.
Наставак је донео затишје, али само привремено. Дуго није било гола у Лондону, да би резервиста Тросар на асистенцију још једног резервисте Габријела Жесуса стигао до изједначења у 76. минуту. Могло је до краја да оде на обе стране, Кингсли Коман је имао две озбиљне прилике за госте из Минхена, али му се у 90. минуту на путу лопти ка мрежи испречила статива.
Тражио је Арсенал пенал у петом минуту судијске надокнаде након судара који је иницирао Сака са Нојером, али је судија показао играчима пут у свлачионицу.
Далеко више узбуђења у наставку било је у Мадриду, где је Манчестер сити за пет минута успео да преокрене резултат и да поведе 3:2. Прво је Фил Фоден "испалио пројектил" са 16 метара левом ногом и "убио је паука", погодивши место где се спајају пречка и статива, да би Хрват Јошко Гвардиол одмереним ударцем матирао Луњина за нови тотални преокрет.
Част краља спасао је Уругвајац Валверде прелепим ударцем из волеја за коначних 3:3.
Све је отворено у прва два четвртфинална сусрета, а Реал и Сити, односно Арсенал и Бајерн Минхен демонстрирали су атомски фудбал, са чак 10 голова и великим бројем преокрета.
Ток оба сусрета могли сте да пратите уживо уз Спутњик.
Миљанов корнер - спортски подкаст - Sputnik Србија
Нови Јутјуб канал емисије „Миљанов корнер“
22:55 09.04.2024
90+4' - Крај и у Мадриду
Спектакуларан меч у режији Реала и Манчестер ситија - 3:3. Све је отворено, реванш је за осам дана.
95' - Готово је у Лондону
Арсенал и Бајерн Минхен одиграли су меч без победника 2:2. Тражио је Арсенал пенал у судијској надокнади због ударца који је добио Букајо Сака, али је судија проценио да није било елемената за најстрожију казну.
22:51 09.04.2024
90' - Четири минута у Мадриду
У окршају Реала и Манчестер ситија такође је нерешено - 3:3.
22:49 09.04.2024
90' - Још пет минута на Емиратима
Толико ће се још играти у двобоју Арсенал и Бајерна, где је резултат изједначен 2:2.
22:48 09.04.2024
90+1' - Бајерн погађа стативу
Није имао среће Кингсли Коман, који је снажно шутирао, а лопта коју је упутио уздрмала је стативу.
22:43 09.04.2024
82' - Раја чува Арсенал
Кингсли Коман имао је прилику да постигне трећи гол за Бајерн у Лондону, али је голман Арсенала успео да одбрани његов покушај.
22:40 09.04.2024
79' - Спектакл у Мадриду - Валверде погађа за 3:3!
Уругвајац Валверде ухватио је волеј с десне стране и закуцао је лопту у малу мрежу. Реал изједначио против Ситија - 3:3.
22:34 09.04.2024
77' - ГОООЛ! Арсенал изједначио
Нанизао је Габријел Жесус неколико фудбалера Бајерна, додао је лопту до још једног резервисте Тросара, који је рутински погодио мрежу Бавараца - 2:2.
22:31 09.04.2024
71' - ГОООЛ! Гвардиол погађа за Сити - 3:2
Нови преокрет у Мадриду. Сити је за пет минута успео да преокрене резултат и води 3:2. Стрелац је хрватски дефанзивац Јошко Гвардиол!
22:28 09.04.2024
67' - ГОООЛ! Годен "убија" паука
Страшан погодак Фила Фодена. Севнула је левица са неких 16 метара, право у саме рашље Луњиновог гола, Сити стиже до изједначења - 2:2.
22:25 09.04.2024
66' - Двострука измена у Арсеналу
Изашли су Габријел Мартинели и Жоржињо, а на терену су Леандро Тросар и Габријел Жесус. Гледаћемо до краја нешто офанзивнији Арсенал, што је и логично јер губе на свом терену у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона од Бајерна - 1:2.
22:22 09.04.2024
64' - Мирују мреже у Лондону
После тајфуна у првом полувремену, у наставку за сада нема голова на Емиратима, као и на "Сантијаго Бернабеу".
22:18 09.04.2024
56' - Каква прилика за Реал Мадрид...
Винисијус Жуниор пропустио је прилику да повећа предност Мадриђана. Примио је у пуном трку једну лопту и стуштио се у казнени простор Ситија, после чега је шутирао, а лопта је прохујала тик изнад пречке.
22:15 09.04.2024
54' - Шанса за Реал
Џуд Белингем се поигравао са одбраном Манчестер ситија, шутирао је и замало био непрецизан.
22:14 09.04.2024
51' - Рајс запретио
Покушава Арсенал да стигне што пре до изједначења, али не успева. Шансу је имао Деклан Рајс, који је шутирао из слободног ударца, а лопта је отишла мало изнад пречке.
22:10 09.04.2024
46' - Настављени су мечеви
Реал Мадрид и Бајерн Минхен и даље имају предност по једног гола после првих 45 минута.
21:50 09.04.2024
45+3' - Полувреме и у Мадриду
Нападао је Реал преко Винисијуса, али се Сити одбранио и судија је одсвирао крај првог полувремена.
21:48 09.04.2024
45' - Још три минута у Мадриду
Прво полувреме на Сантијаго Бернабеу продужено је за 180 секунди. Реал води 2:1.
21:47 09.04.2024
45+1' - Полувреме у Лондону
Арсенал има гол заостатка против Бајерн Минхена, иако је повео раним голом Саке.
21:43 09.04.2024
42' - Затишје после буре
Велики број голова и шанси током првих 30 минута у оба меча, а онда нешто мирнији темпо пред одлазак на полувреме.