Барселона - Sputnik Србија

Барселона покорила Париз уз ватромет голова – Атлетико јачи од Дортмунда

Пари Сен Жермен и Барселона одиграли су спектакуларан меч четвртфинала Лиге шампиона на „Парку принчева“, а славили су Каталонци после два преокрета резултатом 3:2 (1:0). Атлетико Мадрид је победио Борусију Дортмунд - 2:1, те се очекује спектакл на „Вестфалену“ у реваншу за шест дана.
Мислили су истински љубитељи фудбала да Лига шампиона није имала шта да понуди после спектакуларних првих мечева четвртфинала Лиге шампиона који су у уторак увече одиграли Реал и Манчестер сити (3:3), односно Арсенал и Бајерн (2:2), али су се преварили.
Спектакл су приредили и Пари Сен Жермен и Барселона у Паризу уз ватромет голова и два преокрета, за славље Каталонаца. Али, јасно је да ништа није готово, јер за осам дана на „Монжуику“ следи реванш после ког ће бити јасно ко ће проћи у полуфинале елитног такмичења.
Барса је повела голом Рафиње у 37. минуту и тим резултатом отишло се на одмор. Уследио је блицкриг у режији „париских светаца“, који су преко Дембелеа и Витиње за мање од 180 секунди у периоду од 48. до 51. минута преокренули резултат.
Али, то је био тек први преокрет, с обзиром на то да су се за други постарали фудбалери каталонског клуба. Рафиња је из ефектног волеја матирао по други пут поприличног несигурног Ђанлуиђија Донаруму, да би резервиста Кристенсен само два минута пошто је крочио на терен успео главом са два метра да постави коначних 3:2.
У другом мечу вечери, Атлетико Мадрид је искористио предност домаћег терена и славио је против Дортмунда резултатом 2:1.
После 32 минута игре на стадиону „Ванда Метрополитано“ имали су ратници Дијега Чола Симеонеа два гола предности, после две аматерске реакције одбране „милионера“.
Наду је Немцима вратио Себастијан Але поготком у 81. минуту утакмице, па се у реваншу за шест дана на „Вестфалену“ очекује паклена атмосфера у којој је апсолутно све могуће и надокнадиво.
Миљанов корнер - спортски подкаст - Sputnik Србија
Нови Јутјуб канал емисије „Миљанов корнер“
22:52 10.04.2024
94' - Крај!
Барселона је победила Пари Сен Жермен у Паризу резултатом 3:2.Атлетико Мадрид је славио против Борусије Дортмунд са 2:1.
22:51 10.04.2024
93' - Мбапе запретио
Шутирао је дистанце најбољи фудбалер Пари Сен Жермена, а лопта је завршила поред гола.
22:49 10.04.2024
90' - Још четири минута
Толико још ће се играти у Паризу. Барселона и даље води 3:2.
22:44 10.04.2024
85' - ПСЖ тражио пенал
Чекала се реакција из ВАР собе, ништа од пенала за Парижане, јер је фаул био ван 16 метара
22:41 10.04.2024
82' - ГОООЛ! Дортмунд смањује у Мадриду
Себастијан Але је стрелац! У првој шанси у којој се нашао нападач Обале Слоноваче, успео је да стигне до гола и да преполови предност Атлетико Мадрида.
22:37 10.04.2024
78' - Симеоне искусно затворио
Очекивано је Атлетико Мадрид после раног вођства и то с два гола предности, бацио све карте на чување сопственог гола против Дортмунда.
22:35 10.04.2024
77' - Нови преокрет - Барселона води 3:2
Ушао је дефанзивац Кристенстен и главом са три метра послао лопту у мрежу.
22:33 10.04.2024
74' - Статива!
Усман Дембеле погодио је стативу, немоћан је био Тер Штеген.
22:28 10.04.2024
70' - Рафиња тестирао Донаруму
Коначно је Италијан изашао као победник из двобоја са Бразилцем, који је запретио директно из слободног ударца.
22:27 10.04.2024
69' - Витиња помилован
Имао је среће Пари Сен Жермен јер главни судија није доделио други жути Витињи због саплитања Левандовског.
22:21 10.04.2024
62' - ГОООЛ! Барселона стиже до изједначења
Поново је стрелац Рафиња. Други гол Бразилца, који је страшно реаговао ударцем из прве и матирао је Донаруму по други пут - 2:2.
22:19 10.04.2024
61' - Двострука измена у Барселони
Педри је заменио Серхиа Роберта, а Жоао Феликс Ламин Јамала.
22:18 10.04.2024
59' - Мирно у Мадриду
Без промене резултата на стадиону "Ванда Метрополитано" где Атлетико има 2:0 из првог полувремена.
22:13 10.04.2024
55' - Пуче пречка!
Резервиста Бредли Баркола уздрмао је пречку после интервенције Тер Штегена.
22:09 10.04.2024
51' - ГОООЛ! ПСЖ окреће против Барселоне
Витиња је режирао потпуни преокрет. Два гола Пари Сен Жермена за мање од три минута - 2:1.
22:06 10.04.2024
48' - ГОООЛ! ПСЖ изједначио
Усман Дебеле је испалио пројектил изнад главе Тер Штегена - 1:1. Поцепао је Француз мрежу, а онда и знао да прослави гол против бившег клуба.
46' - Настављени су мечеви
ПСЖ јури гол заостатка против Барселоне.
21:49 10.04.2024
45+2' Полувреме и у Мадриду
Атлетико има сигурних 2:0 против Дортмунда.
21:48 10.04.2024
45+2' - Полувреме
Барселона води против Пари Сен Жермена у Паризу голом Рафиње.
21:47 10.04.2024
45' - Још два минута у Паризу
Толико још ће се играти на Парку принчева, где ПСЖ има гол заостатка против Барселоне.