Реал Мадрид - Sputnik Србија

Реал после пенал драме избацио Сити и пласирао се у полуфинале Лиге шампиона!

Реал Мадрид пласирао се у полуфинале Лиге шампиона, након пенал драме на стадиону Етихад, јер после 90 и 120 минута није било победника - 1:1 (први меч 3:3). Херој је био Антонио Ридигер који је хладнокрвно реализовао одлучујући пенал. Краљевски клуб ће на путу ка финалу имати Бајерн Минхен, који је на Алијанц арени у реваншу добио Арсенал - 1:0.
Последња два реванш меча четвртфинала, очекивано су донела огромну неизвесност. Изостала је "киша голова", што је и реално, јер је улог био огроман, те није било реално да као прошлог уторка падне 10 голова у оба меча.
Сити и Реал кренули су од нуле, упркос оних 3:3 у Мадриду, јер гол у гостима више не важи, а идентичан случај је и са двобојем у Минхену, где је Бајерн угостио Арсенал, после 2:2 у Лондону.
Манчестер сити је имао улогу фаворита, али нико никада не сме да отпише краљевски клуб, који је власник чак 14 "ушатих трофеја". Иако су Енглези били ти који су диктирали темпо и који су нападали, Реал је из контра напада преко асистента Винисијуса Жуниора и стрелца Родрига успео да изазове мук на Етихаду у 12. минуту.
Мировале су мреже до полувремена, а на изједначујући погодак Ситија чекало се све до 76. минута када је Кевин де Брујне пласирао лопту са четири метра изнад главе, мора се признати, одличног голмана Луњина.
Како после 90 минута, а ни 120 није било победника приступило се пеналима. Колико је Реал био инфериоран на Острву, потврђује чињеница да је први корнер извео тек у 107 минуту продужетка!?!?.
Али, статистика је као бикини, знате већ и сами... Открива све, али не показује ништа. И пенал драма припала је Реал Мадриду, јер су Бернардо Силва и Матео Ковачић били непрецизни. Тачније, њихове ударце зауставио је Луњин. С друге стране, Лука Модрић је био једини који је промашио пенал за Реал. Човек одлуке био је штопер Антонио Ридигер, који је хладнокрвно у петој серији матирао Едерсона, трасирајући Мадриђанима пут у полуфинале Лиге шампиона.
Реал ће тамо одмерити снаге са Бајерн Минхеном, који је упркос очајној сезони у Бундеслиги и елиминацији у немачком купу, успео да се домогне међу четири најбоља тима Старог континента.
Пао је Арсенал у реванш мечу четвртфинала, а једини гол на "Алијанц арени" постигао је Џошуа Кимих у 63. минуту на савршен центаршут Рафаела Гереира.
Подсетимо, дан раније су место у полуфиналу обезбедили Пари Сен Жермен и Борусија Дортмунд.
Уз Спутњик сте могли да пратите уживо дешавања у Манчестеру и Минхену.
Кристијано Роналдо - Sputnik Србија, 1920, 17.04.2024
Казна због „помрачења“ – Арапи без попуста за Роналда /видео/
23:40 17.04.2024
РЕАЛ је после пенала у полуфиналу Лиге шампиона!
1:0 Алварез погађа!
1:0 - Модрићев ударац брани Едерсон.
1:0 - Бернарда Силву је прочитао Луњин и ухватио му је практично "живу" лопту по средини.
1:1 - Белингем погађа!
1:1 - Луњин брани пенал Ковачићу.
1:2 - Лукас Васкез рутински, Реал води!
2:2 - Фоден сигуран!
2:3 - Начо погађа!
3:3 - Едерсон лако вара колегу Луњина.
3:4 - Ридигер погађа и шаље Реал у полуфинале Лиге шампиона.
23:35 17.04.2024
120+1' - КРАЈ идемо у пенале
Пенали ће одлучити ко ће у полуфинале на мегдан Бајерн Минхену.
23:34 17.04.2024
118' - Брани Луњин
Покушао је Хулијан Алварез.
23:30 17.04.2024
116' - Сити и даље прети
Много бољи је Манчестер сити, Реал се определио на одбрану и вреба шансу из контре.
23:26 17.04.2024
112' - Двострука измена Ситија
Ковачић и Стоунс улазе, изашли су Де Брујне и Аканђи.
23:24 17.04.2024
110' - Едер Милитао је у игри
Изашао је Карвахал.
23:22 17.04.2024
109' - Карвахал на трави
Грчеви су оборили с ногу капитена Реал Мадрида.
23:20 17.04.2024
106' - Почео је други продужетак
Уколико не буде голова, путника у полуфинале одлучиваће пенали.
105'+3 - Крај првог продужетка!
И даље је 1:1.
23:17 17.04.2024
105+2' - Каква шанса!
Ридигер је замало променио резултат на Етихаду. Шутирао је са три метра тик поред Едерсоновог гола.
23:15 17.04.2024
105+1' - Први корнер за Реал
Веровали или не...
105' - Још два минута
Даниеле Орсато надокнадио је два минута први продужетак.
23:12 17.04.2024
102' - Изашао је Винисијус
Уместо њега у игри је Лукас Васкез.
23:11 17.04.2024
100' - Вокер зауставио Винисијуса
Лако је као победник из једног тркачког дуела изашао десни бек Манчестер ситија.
23:09 17.04.2024
99' - Фоден се спетљао
Бернардо Силва је упослио Фила Фодена, али он није успео да упути ударац како је желео, већ се спетљао.
23:03 17.04.2024
95' - Притисак Ситија
Наставља се тотална офанзива Манчестер ситија и током продужетка.
23:00 17.04.2024
91' - Почео је први продужетак
Манчестер сити има први напад.
22:55 17.04.2024
95' - Продужеци у Манчестеру
Манчестер сити и Реал Мадрид одиграли су 1:1, док је у првом сусрету било 3:3 па ће играти продужеци на Етихаду.
22:54 17.04.2024
94' - КРАЈ У МИХНЕНУ!
Бајерн је победио Арсенал 1:0 голом Кихима и пласирао се у полуфинале Лиге шампиона.
22:51 17.04.2024
92' - Два минута наде за Арсенал
Игра се трећи од четири минута продужетка у Минхену, где Бајерн води 1:0 против Арсенала.