Александар Катаи - Sputnik Србија

Звезда после преокрета из пенала „сломила“ Партизан за „плус 10“!

Фудбалери Црвене звезде победили су после преокрета Партизан - 3:2 у 173. дербију, а херој је био Александар Катаи који је реализовао пенал у 99. минуту. Још један добар дерби одиграли су црвено и црно-бели, било је голова, прекида, а надокнада је била чак 15 минута, играло се 21! Звезда је после првог кола плеј-офа одмакла на „+10“ Партизану.
Пет голова видели су љубитељи фудбала у вечитом дербију који је трајао нестварних 111 минута!
Стиче се утисак, оправдано због чак три прекида проузрокована димним бомбама од којих се стварала завеса на Маракани и главни судија је био приморан да у више наврата прекида 173. вечити дерби.
Кренуло је отворено и ултра-офанзивно. Две шансе већ у првом минута за Партизан. Прво Северина, а онда и Самед Баждар, чију је лопту практично "из гола" извадио сјајни Глазер.
Узвратила је убрзо Звезда преко Шерифа, Букарија и Иванића, али је први гол у мечу постигао Самед Баждар. Партизанов бисер стигао је до првенца у вечитим дербијма, а играо се 11 минут, када је сјајно реаговао главом на другој стативи и успео да пошаље лопту у мрежу.
Шок на Маракани!
Али, није се дуго чекало на одговор Звезде, која је била апсолутни фаворит пре почетка сусрета. Што због домаћег терена, што због бодовне предности и лидерске позиције Суперлиге, што због дуже клупе и већег броја спремних фудбалера.
Голман Крунић кјоји је мењао повређеног Јовановића скривио је једанаестерац, срушивши Мирка Иванића и дилеме није било - најстрожија казна.
Сигуран са 11 метара био је Гелор Канга. Прочитао је Крунић где ће Габонац шутирати, чинило се да је имао лопту на руци, али је она ипак завршила у Партизановој мрежи.
Било је затим шанси на обе стране, Гох је уздрмао стативу Глазеровог гола у 28. минуту. Резултатом 1:1 отишло се на 15-минутну паузу.
У наставку је поново Партизан био тај који је стигао до предности. Овога пута у центру пажње нашао се Ксандер Северина. Ефектан и одмерен ударац левицом у даљи угао, а лопта је уз помоћу стативе ушла у мрежу.
После тога велики број прекида због димних бомби и повреда. Успела је Звезда у 69. минуту до дође до изједначења преко резервисте Александра Катаија, али је после ВАР провере утврђено да је Шериф Ендиаје био у офсајду.
Звезда је нападала, није одустајала, по сваку цену је желела да изједначи и да покуша да дође до победе у дербију пред својим навијачима, што јој претходни пут није пошло за ногом - 2:2.
У јеку тих напада успели су изабраници Милојевића да дођу до поготка. Погодио је Шериф Ендиаје у 89. минуту после "боцкања" голмана Крунића.
Жестоки протести свих фудбалера у црним дресовима, јер су сматрали да је голу претходио прекршај Шерифа над њиховим капитеном Светозаром Марковићем. Ситуација јесте била спорна, али је главни судија показао на центар!
А, онда, чак 15 минута надокнаде! Тренутак одлуке одиграо се у 99 минуту, када је Антић оборио у свом шеснаестерцу Букарија, а главни судија досудио нови пенал за домаћина.
Како на терену није било Гелора Канге, одговорност је преузео Александар Катаи и рутински је погодио малу мрежу.
Ерупција одушевљења на Маракани за тотални преокрет - 3:2. Играло се дуже од предвиђених 15 минута, играло се чак 21 минут и на крају су црвено-бели успели да сачувају тешко стечену предност и тако се одлепе на "плус 10" у односу на првог пратиоца и љутог ривала.
Звезда је направила нови огроман корак ка седмој узастопној шампионској титули, и већ у среду ће се на истом месту, само од 19 часова састати са Партизаном у полуфиналу Купа Србије.
Ток сусрета могли сте да пратите уживо уз Спутњик спорт.
Маракана - Sputnik Србија, 1920, 20.04.2024
Супер дерби – два гола за четири минута /видео/
Ксандер Северина, нови фудбалер Партизана - Sputnik Србија, 1920, 20.04.2024
„Лепотица“ Северине /видео/
20:15 20.04.2024
90+21' - КРАЈ!
Црвена звезда савладала је Партизан после велике борбе и преокрета у 173. вечитом дербију - 3:2 (1:1).
20:08 20.04.2024
90+13' - Натхо погађа живи зид
Покушао је Израелац из слободног ударца из изгледне позиције, али је погодио живи зид.
20:07 20.04.2024
90+12' - Фаул Стаменића
Непрописно је зауставио Салдању, а затим је резервиста Жан Филип-Красо добио жути картон због протеста.
20:04 20.04.2024
99' - ГОООЛ! Звезда води 3:2!
Александар Катаи је погодио са 11 метара. Поново је Крунић прочитао страну, али је ударац Катаија био довољно јак и прецизан.
20:01 20.04.2024
97' - ПЕНАЛ за Звезду
Антић је оборио Букарија у пуном трку у шеснаестерцу.
19:59 20.04.2024
90' - Још 15 минута!
Огромна судијска надокнада, очигледно проузрокована с неколико прекида због дима и повреда.
19:57 20.04.2024
90' - Партизановци бесни
Опколили су главног арбитра фудбалери Партизана, сви до једног. Указивали су му да је био прекршај над њиховим капитеном Светозаром Марковићем, али је судија показао на центар.
19:55 20.04.2024
Поново ВАР!
Чека се ВАР провера и да ли је голу Звезде претходио прекршај Шерифа Ендиајеа над Марковићем.
19:54 20.04.2024
89' - ГООООЛ! Шериф је стрелац
"Боцнуо" је лопту Шериф Ендиаје поред голмана Крунића. Претходно је нападач Звезде добио један дуел са Светозаром Марковићем.
19:53 20.04.2024
89' - Натхо је на терену
Изашао је стрелац другог гола за Партизан Ксандер Северина.
19:52 20.04.2024
88' - Прекршај Стаменића
Погрешио је прво везиста Звезде у пасу, а затим је фаулирао Антића на средини терена.
19:50 20.04.2024
84' - Статива!
Одбранио се Партизан, а Крунић је завршио на земљи и жали се на повреду. Голману Партизана тренутно се указује лекарска помоћ.
19:48 20.04.2024
83' - Покушај Драговића
Из пуног трка је штопер Црвене звезде налетео на лопту и шутирао из прве са 20ак метара, али је био непрецизан.
19:45 20.04.2024
81' - Корнер за Партизан
У корнерима је 5:1 за црно-беле.
19:43 20.04.2024
19:42 20.04.2024
78' - Мења и Милојевић
Изашао је Мирко Иванић, ушао је Питер Олајинка.
78' - Нова двострука измена у Партизану
Филиповић је заменио Стојковића, док је уместо Гоха на терену Алдо Калулу.
19:39 20.04.2024
75' - Меч је настављен
Прекид је био око 2-3 минута.
19:37 20.04.2024
72' - Поново прекид
И, поново због димних бомби.
19:36 20.04.2024
69' - НЕМА ГОЛА! Офсајд
Шериф Ендиаје који је први "тукао" главом, био је у офсајду који је претходио голу Александра Катаија.