Најбизарнији картон у историји дербија /видео/

© Sputnik / Радоје ПантовићВечити дерби
Вечити дерби - Sputnik Србија, 1920, 24.04.2024
Светозар Марковић, капитен фудбалера Партизана, добио је жути картон и пре почетка утакмице са Црвеном звездом.
Меч је почео минутом ћутања у част преминулог економа црвено-белих Драгана Милановића.
По завршетку минута ћутања сви фудбалери Партизана су пришли клупи где се налазе резервни играчи и стручни штаб црно-белих. Сви су се загрлили и причали су пет минута.
Фудбалери Партизана су се потом вратили на терен, а главни судија меча Милош Милановић показао је жути картон капитену Партизану Светозару Марковићу због одлагања почетка утакмице.
Просто је невероватно да је Партизан себи дозволио да капитен и дефанзивац Марковић добије жути картон и пре почетка утакмице чиме је себи ставио велики терет на, ионако већ, климава леђа.
Нападач Партизана Самед Баждар је пошто је судија дао знак да утакмица почне прву лопту шутнуо у аут.
У Партизану су били незадовољни суђењем Павла Илића на 173. вечитом дербију, који је завршеном победом црвено-белих 3:2, а полуфинале Купа је такође завршено победом Звезде, са 2:0.