Вечити дерби - Sputnik Србија

Звездин блицкриг против Партизана за пласман у финале Купа Србије

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у финале Купа Србије победом над Партизаном резултатом 2:0.
Звезда је два гола постигла за два минута, у 28. и 29. минуту, код оба је главни актер био Питер Олајинка, али је први уписан дефанзивцу Партизана Александру Филиповићу као аутогол.
Партизан је до првог гола био бољи, имао је теренску иницијативу и више шанси, Звезда је чекала прилику и дочекала на истеку првог сата игре.
Сјајно је, најпре, Хванг избацио Калулула из игре, уследио је центаршут са десног бока на другу стативу, Олајинка је главом реаговао, а лопта се од Филиповића одбила и ушуњала у мрежу.
Већ у следећем нападу Олајинка је директно затресао мрежу, поново акција са десног бока, овога пута је лопту убацио Мијаиловић, она је прелетела Филиповића, пала на груди крилном нападачу Звезде који је примирио и потом закуцао у мрежу.
Од тог момента Звезда је преузела потпуну контролу, у другом полувремену је имала прегршт шанси, али их није користила – или су њени играчи били у офсајду или је голман Партизана Александар Јовановић одлично бранио и спречио праву катастрофу своје екипе.
На крају, и други дерби у пет дана Звезда решава у своју корист на свом терену, а овога пута нико од актера нема разлога за притужбе, црвено-бели иду на мегдан Војводини која је претходно савладала Раднички у Крагујевцу и биће велики фаворит у борби за одбрану трофеја у Купу Србије.
© Sputnik / Радоје ПантовићВечити дерби
Вечити дерби - Sputnik Србија, 1920, 24.04.2024
Вечити дерби
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
21:05 24.04.2024
90' – Крај! Звезда је у финалу Купа
Коначних 2:0.
21:01 24.04.2024
90' – Још четири минута
Продужена је утакмица.
21:00 24.04.2024
90' – И опет
Брани ударац главом Катаија.
20:59 24.04.2024
89' – Опет Јовановић
Брани топовски шут Мијаиловића.
20:54 24.04.2024
84' – Опет офсајд и опет Јовановић
Спасао је чист гол, а Шериф је поново био у офсајду.
20:53 24.04.2024
20:51 24.04.2024
78' – Звезда чува резултат
Олајинку мења Ђига.
20:44 24.04.2024
73' – Николићев покушај
Шут из далека, Глазер брани.
20:43 24.04.2024
71' – Партизан иде у офанзиву
Салдања улази уместо Антића.
20:41 24.04.2024
68' – Измена и у Звезди
Букарија мења Катаи.
20:38 24.04.2024
67' – Принудна измена
После дуела са Олајинком и Букаријем Филиповић мора ван терена, заиграће Саничанин.
20:35 24.04.2024
63' – Измене у Партизану
Северина и Гох су ван терена, а у игри Натхо и Јанковић.
Звезда и даље води 2:0.
20:31 24.04.2024
61' – Прекид због бакљаде
Судија је зауставио игру.
60' – Велика шанса за Звезду!
Поново лопта иза леђа одбране Партизана, али потом компликовање играча Звезде.
20:28 24.04.2024
58' – Промашај и офсајд
Шериф није био ни опрезан ни прибран.
58' – Велике шансе за Звезду!
После корнера, двапут статива и на крају нови ударац из угла.
20:26 24.04.2024
56' – Партизан мења формацију
Калулу излази, на терену је нападач Николић.
20:23 24.04.2024
53' – Велики промашај!
Олајинка је излетео сам пред Јовановића, али је шутирао преко гола.
Остаје 2:0 за Звезду.
20:22 24.04.2024
51' – Добар Јовановић
Спречио је опасан напад Шерифа.
20:21 24.04.2024
50' – Звезда диктира темпо