Алкарас и Синер победили – али су се поштено намучили

© AFP 2023 / VALERY HACHEЈаник Синер
Јаник Синер - Sputnik Србија, 1920, 30.04.2024
Италијански тенисер Јаник Синер пласирао се у четвртфинале мастерса у Мадриду пошто је после преокрета савладао Руса Карена Хачанова резултатом 2:1 (5:7, 6:3, 6:3) за два сата и 12 минута. Са друге стране, шпански тенисер Карлос Алкарас савладао је Јан-Ленарда Штруфа са 2:1 (6:3, 6:7, 7:6) и тако заказао дуел против Руса Андреја Рубљова.
Хачанов је први сет освојио тако што је направио брејк код резултата 5:5 и затим га потврдио на свој сервис.
Синер је у другом сету направио брејк одмах на старту и то му је било довољно да избори трећи, одлучујући сет. Италијан је у трећем сету два пута одузео сервис Русу и тако стигао до победе.
Ривал Синеру у четвртфиналу биће победник меча Каспер Руд (Норвешка) - Феликс Оже-Алијасим (Канада).
Раније је Ћерундоло надиграо Александра Зверева са 2:0 - 6:3, 6:4.
А, права драма виђена је између Алкараса и Штруфа.
Алкарас ће после победе у тај-брејку трећег сета у наредној рунди играти против Руса Андреја Рубљова што обећава сјајан меч.
Мора се рећи да је Карлитос почео дуел против Немца са пољуљаним самопоуздањем, допустио је противнику брејк-лопте, а када је успео да их спасе, од тог момента је меч кренуо у његову корист.
Почео је Карлитос да игра боље са све стезником на десној руци, направио је брејк и добио први сет са 6:3.
Потом је допустио Штруфу да се врати у меч тако што је изгубио тај-брејк другог сета, али је на одушевљење домаћих навијача Алкарас добио тај-брејк трећег сета.
На крају можемо да констатујемо да су и Синер и Алкарас победили у Мадриду, али нису баш бриљирали.