Дортмунд - Sputnik Србија

Фортуна уз Дортмунд за финале Лиге шампиона – ПСЖ погађао пречке и стативе

Фудбалери Борусије Дортмунд први су финалисти Лиге шампиона, након што су и у реванш мечу победили Пари Сен Жермен идентичним резултатом 1:0 (0:0). Гол одлуке постигао је Матс Хумелс у 50. минуту. „Милионери“, који су преживели две пречке и две стативе Парижана, чекају победника двобоја Реал – Бајерн, који се игра у среду од 21 час у Мадриду.
Финале је 1. јуна на култном Вемблију. Ток сусрета могли сте да пратите уживо уз Спутњик у текстуалном преносу.
После успављујућег првог полувремена у ком су мреже мировале, уследио је врхунски фудбал и прегршт прилика на обе стране. На крају ће се испоставити да ће Фортуна бити наклоњена Дортмунд, који је преко Хумелса успео да матира Ђанлуиђија Донаруму у 50. минуту, док су с друге стране, пуцале пречке и стативе Кобеловог гола, али се мрежа није затресла!
Изабраници Луиса Енрикеа који су јурили гол заостатка из првог меча са Вестфалена кренули су силовито од старта другог полувремена. Заир-Емери уздрмао је стативу Кобеловог гола са два метра...
И као што то обично бива у фудбалу, непуних три минута касније на семафору је писало 0:1! Кобан по домаћина био је Матс Хумелс, који се најбоље снашао у петерцу Пари Сен Жермена и главом је лопту сместио у мрежу после савршеног центаршута из корнера.
Уследила је тотална офанзива "париских светаца". Јуришали су на све или ништа, низале су се шансе, Мбапеа, Витиње, али лопта једноставно није хтела у гол. Прво је Мендеш у 61. минуту погодио стативу, да би Килијан Мбапе и Витиња у распону од 120 у два наврата уздрмали пречку Кобеловог гола.
Тада је било јасно да је Фортуна ове ноћи на страни "милионера" који су се и други пут у шест дана радовали после двобоја са Пари Сен Жерменом и заиграће у финалу Лиге шампиона 1. јуна на Вемблију.
Да ли ће им противник бити Реал Мадрид или Бајерн Минхен, биће познато у среду после 23 часа.
Драган Стојковић Пикси - Sputnik Србија, 1920, 07.05.2024
Енглези бацили Пиксију рукавицу у лице: Најгори селектор на Европском првенству
22:52 07.05.2024
94' - КРАЈ! Дортмунд је у финалу ЛШ
Борусија је победила Пари Сен Жермен и у реваншу резултатом 1:0, а гол одлуке постигао је Матс Хумелс.
22:49 07.05.2024
90' - Још четири минута
Толико још ће се играти на Парку Принчева.
22:46 07.05.2024
88' - Бомба Витиње и нова пречка!
Португалац је распалио по лопти изван шеснаестерца, Кобел је само погледом испратио лопту која је уздрмала пречку! Две пречке и две стативе имао је Пари Сен Жермен само у другом полувремену.
22:44 07.05.2024
86' - Пречка Мбапеа!
Невероватно како Пари Сен Жермен није успео да изједначи. Килијан је са шест метара погодио пречку Дортмундовог гола.
22:41 07.05.2024
83' - Маркињос поред гола
Каква прилика за Пари Сен Жермен који свим снагама притиска Дортмунд. Покушао је Бразилац Маркињос главом са пет метара и лопта је прошла поред гола.
22:35 07.05.2024
77' - Гол, ипак не - офсајд!
Хумелс је по други пут затресао мрежу из петерца, али је судија одмах показао да је био у офсајду.
22:31 07.05.2024
73' - Немоћ Мбапеа
Лансирао је лопту високо изнад гола, чиме је осликао сопствену немоћ, као и немоћ ПСЖ-а.
22:23 07.05.2024
65' - Пенал! Ипак, не, слободан ударац!
Показао је прво Орсато на једанаестерац после прекршаја Хумелса над Дембелеом, да би Италијан брзо променио одлуку и "извукао" прекршај на саму линију.
22:21 07.05.2024
63' - Баркола и Асенсио на терену
Асенсио је заменио Руиза, уместо Гонсала Рамоша ушао је Баркола.
22:19 07.05.2024
61' - Нова статива ПСЖ-а!
Нуно Мендеш је уздрмао десну стативу! Друга статива Пари Сен Жермена за 10ак минута у другом полувремену.
22:18 07.05.2024
60' - ПСЖ замало изједначио
Гонсало Рамош је шутирао са 12 метара, лопта је прошла тик изнад пречке Кобеловог гола.
22:13 07.05.2024
56' - Адејеми завршио меч
Легенда Дортмунда Марко Ројс је у игри. Немац ће на крају сезоне напустити Борусију.
22:08 07.05.2024
50' - ГОООЛ! Шок у Паризу
Води Дортмунд голом Матса Хумелса! Искусни дефанзивац се најбоље снашао после центаршута из корнера и главом је закуцао лопту са пет метара у мрежу Пари Сен Жермена.
22:06 07.05.2024
47' - Статива!
Могао је ПСЖ до вођства. Нестварно је како је Заир Емери погодио стативу са два метра...
22:03 07.05.2024
46' - Почело је друго полувреме
Пари Сен Жермен мора да крене по гол, како би надокнадио заостатак из првог меча.
21:47 07.05.2024
45+1' -Полувреме
Мирују мреже, Данијеле Орсато одсвирао је крај првог полувремена.
45' - Још минут
Велику шансу имао је Пари Сен Жермен, а завршила се само корнером.
21:43 07.05.2024
42' - Бомба Витиње
Распалио је Португалац са преко 20 метара, на месту је Кобел!
21:36 07.05.2024
35' - Адејеми у шанси
Претрчао је брзоноги Карим Адејеми преко пола терена, избио пред Донаруму који је успео да му одбрани ударац.
21:32 07.05.2024
31' - Дембелееее
Најбољу прилику на мечу пропустио је Француз. Искоса с десне стране шутирао је, слабијом десном ногом, али високо преко гола.