Немогући Леверкузен! Милетова Рома била близу продужетака – али се сама саплела

© AP Photo / Alessandra TarantinoМиле Свилар
Миле Свилар - Sputnik Србија, 1920, 09.05.2024
Фудбалери Бајер Леверкузена праве чуда ове сезоне на свим пољима, а сада су успели да се извуку из јако тешке ситуације. Успели су да уђу у финале Лиге Европе, али чак и да поново остану непоражени јер су дали гол у 97. минуту за 2:2!
С обзиром на то да је Леверкузен добио први меч са 2:0, чак је и пораз од 1:2 био довољан да уђе у финале где ће играти против Аталанте. Али, побринуо се немачки тим чак и да не изгуби на овој утакмици и остане непоражен ове сезоне.
Тако су сада стигли и до вечног рекорда непобедивости који сада износи 49, пошто је Леверкузен престигао Бенфику (48).
Сезона за памћење!
Стрелац за 2:2 био је Јосип Станишић у 97. минуту утакмице.
Српски голман Миле Свилар био је изузетан на голу Роме, али је Ђанлука Манћини у 82. минуту постигао аутогол и тако срушио наде Вучице.
Ушла је Рома са два гола заостатка, повела са 2:0 преко Паредеса у 43. и 66. минуту (оба гола из пенала), али се Леверкузен по ко зна који пут ове сезоне на невероватан начин извукао.
Леверкузен као нови шампион Немачке игра импозантну сезону!
У другом полуфиналу Аталанта је савладала Марсељ са 3:0 и тако оверила пласман у финале.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 09.05.2024
Јокићев успех „из прве руке“: Американци су мало „уморни“ од МВП Николе – желе домаће играче