Срби бриљирају пред Европско првенство – Митар и СМС за титулу!

© FAYEZ NURELDINEАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 11.05.2024
Каква утакмица Александра Митровића и Сергеја Милинковић-Савића у Саудијској Арабији. У дуелу Ал Хилала против Ал Хазема Митровић је дао два гола, а СМС уписао гол и асистенцију.
Хилал је убедљивом победом над екипом Хазема пред својим навијачима (4:1) и званично обезбедио титулу шампиона Саудијске Арабије, укупно 19. у историји.
Прво је Митровић дао гол у 15. минуту из пенала, затим у трећем минуту надокнаде првог полувремена погодио на Сергејеву асистенцију, да би у шестом минуту надокнаде првог дела игре и сам Сергеј дао гол.
Заиста момци бриљирају у сусрет Европском првенству.
Посебно селектора Драгана Стојковића Пиксија може да радује акција код гола Ал Хилала када је Сергеј проиграо Митровића, па само можемо да се надамо да ће тако сарађивати и у дресу репрезентације.
Митровић је овако стигао до свог 24. гола у лиги Саудијске Арабије.
Све то са трибина гледао је Бразилац Нејмар у друштву својих најмилијих и уживао.
Митровићу је ово трећа титула, након што је био шампион Србије са Партизаном и Белгије са Андерлехтом, а Сергеју прва у каријери.