„Српска левица“ и Тајсон нокаутирали Олимпијакос /видео/

© AFP 2023 / SAKIS MITROLIDISСрпски фудбалер Андрија Живковић у дресу ПАОК
Српски фудбалер Андрија Живковић у дресу ПАОК - Sputnik Србија, 1920, 12.05.2024
ПАОК је предвођен капитеном Андријом Живковићем и Бразилцем Тајсоном победио Олимпијакос резултатом 2:0 у дербију плеј-офа грчког шампионата, Чиме је настављена потера за лидером АЕК-ом.
Српска левица и Тајсон задали су први ударац гостима из Пиреја у 26. минуту, након што је Живковић сјајном асистенцијом „маказицама“ без гледања упослио Бразилца, који је резантним ударцем по земљи сместио лопту у мрежу.
Покушавали су финалисти Лиге конференција да се врате у меч, претили су преко ЕЛ Кабија, Поденсеа , али безуспешно.
Коначни ударац, уједно и нокаут великану из Атине – Олимпијакосу, задао је управо српски репрезентативац Андрија Живковић голом у 65. минуту. Био је то његов осми погодак уз шест асистенција ове сезоне у првенству. Нема дилеме да фантастична форма бившег крилног фудбалера Партизана и те како радује селектора Србије Драган Стојковића Пиксија, нешто више од месец дана пре почетка Европског првенства у Немачкој.
Прокључала је чувена Тумба у тим тренуцима, ПАОК је стигао до 23. тријумфа ове сезоне и наставио је тако потеру за лидером АЕК-ом, који има само бод предности.
АЕК ће у наредном кол у гостовати Олимпијакосу у још једном дербију грчког фудбала, док ће ПАОК угостити Панатинаикос, у чијим редовима је права српска колонија са Филипом Младеновићем и Филипом Ђуричићем.
Арсенал - Sputnik Србија, 1920, 12.05.2024
Арсенал „преживео“ Јунајтед – навија за Тотенхем и сања титулу
Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 12.05.2024
Звезда у „ватромету“ голова јача од Радничког – „тројка“ Партизана за наставак сна о Лиги шампиона