Немања Недовић, Црвена звезда - Sputnik Србија

Полетни Недовић бриљирао – Звезда води 2:0 у финалу АБА лиге

У другој утакмици финалне серије АБА лиге између Црвене звезде и Партизана као бољи изашли су црвено-бели – 80:73. И зато сада воде са 2:0 у серији. Дуел који је одигран у Пиониру могли сте да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Најзаслужнији за овакав резултат био је Немања Недовић који је у првом полувремену утакмице убацио чак 21 поен.
Била је то тесна утакмица, неизвесна, али је Звезда на време отишла на већу разлику, заправо на 11 разлике што је било највише на целој утакмици – за 2:0 у серији.
Најефикаснији код Црвене звезде поред Недовића били су Џоел Боломбој и Бранко Лазић са по 10 датих поена. Код Партизана најефикаснији били су Џејлин Смит са 12, а по 11 су додали Бруно Кабокло, Пи Џеј Дозир и Зек Ледеј.
Некако се током највећег дела утакмице стицао утисак да је Црвена звезда ближа победи, констнатно би се играчи Јаниса Сферопулоса одлепили, а Партизан би се враћао најчешће тројкама Смита.
Тако је и на полувремену било 38:38, а 21 поен од тих 38 код домаћина дао је Недовић. У наставку није повећао скор, али су се укључили остали саиграчи и наставила се традиција да утакмице финала АБА лиге добијају екипе које играју код куће.

Џејмс Нанели је завршио дуел са два поена (0/3 за два и 0/6 за три), а Пантер са седам поена (1/5 за два и 1/3 за три). Партизан је на овој утакмици имао само осам тимских асистенција, а у првој девет. Дакле, све то је довело да Звезда има важну и велику предност од 2:0.

Трећа утакмица финала игра се у недељу од 20 часова и 30 минута. Домаћин ће бити Партизан у трећем дуелу и евентуалном четвртом, док би у евентуалној мајсторици Црвена звезда имала предност домаћег терена.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
21:33 15.05.2024
38' – Последња два минута
Звезда води 75:67, а Боломбој ће ићи на слободна бацања - 77:67
21:27 15.05.2024
36' – Нови поени Боломбоја
Био је прецизан са линије за слободна бацања - 74:66
21:19 15.05.2024
34' – Боломбој
Проиграо је Теодосић Боломбоја који је погодио из рекета и одвео црвено-беле у предност од 70:62
21:09 15.05.2024
31' – Каква тројка Смита
Разиграо се Смит и сада убацио невероватну тројку, стигао је до 12 поена - 64:60
21:04 15.05.2024
Крај треће четвртине
После 30 минута игре резултат је 61:57, Партизан се држи захваљујући тројкама, пре свега Џејлина Смита
20:55 15.05.2024
28' – Звезда у бољој позицији
Црвено-бели после поена Митровића са пенала имају бољу ситуацију - 51:44. Потом и Гедраитис даје тројку - 56:47. Смит враћа тројком - 56:50
20:52 15.05.2024
26' – Давидовац
Игра добро Давидовац и у овој другој утакмици, а сада је одвео црвено-беле на предност од 49:44
20:47 15.05.2024
24' – Велика борба, Партизан води
Тешко се долази до поена на старту другог полувремена, Дозир је погодио за предност Партизана - 45:44
20:43 15.05.2024
21' – Тројка Јага
Јаго се разиграо и убацио тројку - 43:40
20:40 15.05.2024
21' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме друге утакмице финалне серије АБА лиге - 38:38. Прве поене дао је Јаго - 40:38
20:25 15.05.2024
Полувреме
После 20 минута игре резултат на полувремену је - 38:38. Недовић је убацио 21 поен и држао је Звезду у предности, Партизан се добрим скоком одржао у егалу
20:19 15.05.2024
19' – Пантерова тројка
Погодио је Пантер тројку и вратио црно-беле у игру тим потезом - 36:33
20:14 15.05.2024
17' – Недовићевих 19
Недовић је прва личност вечерашње утакмице, већ је убацио 19 поена - 34:27
20:11 15.05.2024
16' – Наставља Недовић
Наставио је Недовић са одличном игром, Партизан се мучи да га заустави вечерас - 32:37
20:08 15.05.2024
15' – Партизанов одговор
Дозир игра добро вечерас, показао је дозу агресивности и сада је 28:27
20:01 15.05.2024
14' – Серија Звезде
Томпкинс погађа тројку, Звезда је у серији 8-0 и води са 28:23. Жељко Обрадовић је морао да затражи тајм-аут