Порука Орловима – сва три противника Србије остварила победе

© AP Photo / Christophe EnaФранцуска и Данска
Француска и Данска - Sputnik Србија, 1920, 05.06.2024
Данска ће бити противник репрезентације Србије на Европском првенству, а ова екипа одиграла је пријатељски дуел против Шведске - и славила на крају са 2:1 (1:1). На тај начин послала је поруку свима, па и Орловима.
Дакле, била је ово једна од генералних проба Данске за предстојећи Еуро.
Повели су Данци већ у 2. минуту преко Хојбјерга, потом је Исак погодио у 9. минуту за Шведску, а победу Данској донео је ко други до Кристијан Ериксен поготком у 86. минуту утакмице.
Важно је истаћи да су остали противници Србије из групе на Европском првенству остварили позитивне резултате. Енглеска је надиграла Босну и Херцеговину са 3:0, а Словенија је била боља од Јерменије са 2:1.
Имајући у виду да је Србија поражена од Аустрије у пријатељском дуелу, тако да то баш и није најбоља увертира по Орлове пред предстојећи турнир.
Надајмо се да ће на Европском првенству бити обрнуто, да ће Србија низати тријумфе, те да Енглезима, Данцима и Словенцима неће ићи најбоље.
А, тренутно им иде боље него нашем националном тиму.