Русија надиграла Белорусију у пријатељском мечу

© Sputnik / Alexander Vilf / Уђи у базу фотографијаСрбија и Русија
Србија и Русија - Sputnik Србија, 1920, 07.06.2024
Фудбалска репрезентација Русије играла је пријатељску утакмицу против Белорусије и славила је са 4:0 (4:0).
Русија је стигла у предност већ у 8. минуту када је Миранчук проиграо Обљакова, а овај дао гол за 1:0. Потом је Обљаков био асистент Тјукавину у 20. минуту за 2:0.
Већ тада је било јасно да ће Русија доћи до победе, а потом је у другом полувремену Чалов преузео главну улогу.
Прво је погодио у 63. минуту, а онда и у 69. минуту за 4:0.
Чалову је овај дубл био први у репрезентацији Русије. Такође у мечу је дебитовао голман московског Спартака Александар Максименко, који је ушао на терен почетком другог полувремена.
Ова утакмица ће бити узета у обзир на ранг листи Међународне фудбалске федерације (ФИФА).
Унија европских фудбалских асоцијација (УЕФА), заједно са ФИФА, суспендовала је руске репрезентације и клубове од учешћа на међународним такмичењима у фебруару 2022. године због ситуације у Украјини.