ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Александар Митровић - Sputnik Србија

Орлови раширили крила против Шведске у генералној проби пред Европско првенство

Фудбалска репрезентација Србије одиграла је пријатељски меч против Шведске у генералној проби за Европско првенство. На опроштају Златана Ибрахимовића, Орлови су у Солни славили са 3:0 (1:0) головима Сергеја Милинковић-Савића, Александра Митровића и Душана Тадића. На голу се одлично показао Предраг Рајковић.
По завршетку дуела Швеђани су направили церемонију у част одласка Златана Ибрахимовића у пензију.
Стекао се утисак да је Шведска играла са већим поседом лопте и са више шанси (21 шут, девет у оквир гола), али је Србија искористила своје прилике, посебно је добро играла у другом полувремену и са позитивним осећајем путује у Немачку.
Полетели су Орлови и раширили крила пред Европско првенство, посебно у другом полувремену!
Велике заслуге за овај резултат има голман Рајковић који је у више наврата спасавао Орлове, а да ће Србија до победе могло се наслутити у 14. минуту када је Милинковић-Савић искористио Живковићеву асистенцију.
Митровић је у 60. минуту после уклизвања дигао на 2:0, а Душан Тадић 10 минута касније закуцао лопту у мрежу десном ногом и подигао на финалних 3:0.
На овој утакмици Србија је играла са двојицом нападача у првој постави, са Душаном Влаховићем и Александром Митровићем. Видећемо да ли ће то бити рецепт и за утакмице на Европском првенству.
Од првог минута играли су Немања Стојић и Филип Младеновић, док су у наставку шансу добили капитен Тадић, Филип Костић, Немања Гудељ и Лука Јовић.
Србија ће прву утакмицу на Европском првенству одиграти 16. јуна против Енглеске у Гелзенкирхену. Четири дана касније следи дуел са Словенијом у Минхену, а последњи ривал у Ц групи биће Данска, 25. јуна, такође у Минхену.
Иначе, челни људи Фудбалског савеза Србије (ФСС) пред почетак утакмице против Шведске, уручили су пригодне поклоне, дрес и златну плакету, легенди шведског и светског фудбала Златану Ибрахимовићу.
Утакмицу из Солне сте могли да пратите у текстуалном преносу уз Спутњик.
19:49 08.06.2024
87' – Орлови приводе посао крају
Сада се само чека коначни резултат
19:41 08.06.2024
78' – Велика предност
Србија има велику предност и са победом ће на Европско првенство што је јако добро за самопоуздање. Рајковић је поново одлично одреаговао
19:31 08.06.2024
70' – Тадић за 3:0!
Ево сада новог гола Орлова, Тадић се уписао у стрелце после контранапада за 3:0! Неколико пута је покушао, а на крају је десном ногом закуцао лопту у мрежу!
69' – Нова шанса Влаховића
Могла је сада Србија до 3:0, промашио је Влаховић добру прилику
19:27 08.06.2024
66' – Влаховић у шанси
Био је Влаховић у шанси, можда је наш тим могао и до трећег гола
19:22 08.06.2024
60' – Митровић за 2:0!
Мајсторски гол Митровића, Србија је подигла предност на 2:0! Младеновић је послао лопту по земљи, а Митар уклизао и послао је у мрежу. Потом Тадић и Костић улазе у игру
19:21 08.06.2024
59' – Поново Рајковић
Исак је дошао испред гола, шутирао, а Рајковић је одбранио поново
19:17 08.06.2024
55' – Брани Рајковић
Линделеф је пробао главом после корнера, брани Рајковић
19:15 08.06.2024
51' – Орлови држе предност
Србија води, Гудељ је у игри уместо Лукића, а Швеђани су после измена још бржи у нападу - 0:1
19:08 08.06.2024
46' – Почело је друго полувреме
Нови ударац ка нашем голу, брани Рајковић - 0:1. Код Швеђана су у игру ушли Исак и Ларсон
18:51 08.06.2024
Полувреме
После 45 минута игре Србија води против Шведске 1:0 голом Сергеја Милинковић-Савића. Шведска је створила више прилика и имала је више лопту у ногама. Шведска је имала 11 шутева, Србија два.
18:49 08.06.2024
45' – Ударац за Павловића
Кулушевски је ударио Павловића у паду, сада наш дефанзивац мора да изађе да му се укаже помоћ због крварења из носа.
18:38 08.06.2024
37' – Брани Рајковић
Еланга је протрчао поред Стојића, али брани Рајковић.
18:30 08.06.2024
30' – Швеђани држе лопту
Игра се исто као и пре гола наше репрезентације, Шведска поново држи лопту и има већи посед. Орлови воде 1:0
18:21 08.06.2024
20' – Влаховић у шанси
Опробао је Влаховић ударац, лопта је отишла преко гола - остаје 1:0 за Орлове
18:19 08.06.2024
18' – Србија води!
Гоооооол, погађа Сергеј Милинковић-Савић главом, сјајно - 1:0! Живковић је центрирао са десне стране, а Сергеј погодио. Из прве праве акције смо постигли гол
18:18 08.06.2024
17' – Нова прилика Шведске
Нилсон је пробао после корнера, лопта је отишла мало поред стативе - 0:0
18:16 08.06.2024
15' – Кулушевски је пробао
Шутирао је, а Рајковић одбранио. Нова је то била шанса за домаћи тим
18:15 08.06.2024
13' – Швеђани имају лопту
Србија тешко долази до лопте, Еланга нам прави проблеме својом брзином. Не делује за сада све превише оптимистично, али има времена да се ствари промене -0:0. Иначе, Рајковић је на нашем голу
18:11 08.06.2024
10' – Корнер
Србија је имала напад преко Живковића, а потом је уследила контра после које је дошло до корнера. Одбранили смо се