Британац у великом проблему – олимпијском шампиону одузимају медаље?

© AFP 2023 / KRISTOF VAN ACCOMБредли Вигинс
Бредли Вигинс - Sputnik Србија, 1920, 09.06.2024
Бредли Вигинс, петоструки олимпијски шампион и победник Тур де Франса 2012. године, суочава се с потенцијалним губитком медаља због финансијских проблема. Окружни суд у Ланкастеру прогласио је Вигинсов банкрот 3. јуна, након што је дуг његове компаније достигао скоро милион фунти.
Ситуација је сложена, и постоји могућност да Вигинс, попут тениске легенде Бориса Бекера, буде принуђен да преда своје спортске трофеје.
Вигинс, који је завршио професионалну каријеру 2016. године, стекао је светску славу освајајући пет златних медаља на Олимпијским играма. Осим тога, освојио је две бронзе и једно сребро.
Његов успех у спорту надахнуо је многе, али његов живот после професионалне каријере показао је колико је важно планирање за живот после спортских успеха.
Вигинс је иначе постао први Британац који је освојио генерални пласман на Тур де Франсу.
Сада се бори са далеко већим изазовима него што су брда на Алпима и Пиринејима.