ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Немачка - Шкотска - Sputnik Србија

Почело је – Немци убедљиви против Шкотске на старту Европског првенства

Почело је Европско првенство! И то тријумфом домаћина. Немачка је играла против Шкотске у Минхену и стигла до прва три бода лаганих тријумфом од 5:1 (3:0). Утакмицу и отварање шампионата могли сте да испратите уживо уз Спутњик.
У ком смеру ће се кретати утакмица било је јасно у првом минуту када је Вирц имао добру шансу, а посебно у 10. када је овај фудбалер дао гол. Повели су Немци, држали су лопту у ногама, а Шкотска није показала баш ништа.
Са таквом тенденцијом, било је виђено да ће Немци до новог гола, а то се десило у 19. минуту када је Мусијала затресао мрежу за 2:0.
Када је Портеус у смирај првог полувремена добио црвени картон и скривио пенал, а њега реализовао Хаверц за 3:0, било је јасно да су Немци победници првог дуела на шампионату Старог континента.
До краја утакмице Немачка је требало само да приведе посао крају, Филкруг је дао сјајан гол за 4:0 у наставку, а Шкотска је успела да се упише тако што је Ридигер постигао аутогол на самом крају дуела.
Први меч завршен је потпуно очекивано, победом Немачке, а њу је улепшао Емре Џан у надокнади времена.
Чекајући мало неизвесније сусрете... Ово је била игра мачке и миша.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:56 14.06.2024
КРАЈ
Победа Немачке од 5:1
22:54 14.06.2024
93' – 5:1
Емре Џан је постигао јако леп гол са дистанце и ставио тачку на овај сусрет
22:49 14.06.2024
87' – Шкотска даје гол - 4:1!
Неочекивано, али Шкотска је постигла гол после прекида. Ридигер је заправо постигао аутогол!
22:47 14.06.2024
86' – Сане
У два наврата је Сане имао прилике, али је желео све сам да реши - 4:0
22:38 14.06.2024
75' – ВАР поништио гол
Филкруг је постигао нови гол, Немци су славили, али је ВАР поништио гол због офсајда - 4:0
22:30 14.06.2024
68' – Гооооол - 4:0!
Био је то центаршут, пробала је Шкотска нешто да уради, али заиста вечерас није показала превише. Зато Филкруг закуцава лопту у мрежу на другој страни.
22:17 14.06.2024
55' – Мирно је у Михену
За сада без већих шанси, јасно је свима на стадиону како ће се утакмица завршити - 3:0
22:07 14.06.2024
46' – Почело је друго полувреме
Поставља се само питање који ће коначни резултат бити, јер се победник већ зна - 3:0
21:51 14.06.2024
Полувреме
После 45 минута игре Немачка води са 3:0 и има играча више.
21:48 14.06.2024
45' – 3:0!
Немачка води 3:0, Хаверц је погодио са беле тачке, Шкотска је остала са играчем мање на све то! Већ сада је све јасно
21:45 14.06.2024
44' – Да ли је пенал? Јесте, а уз њега и црвени картон
ВАР проверава да ли је пенал за Немачку - јесте! Гундоган је оборен. И црвени картон за Портеуса!
21:42 14.06.2024
41' – Немци све контролишу
Мирнији период игре, Немачка води 2:0 головима Вирца и Мусијале. Могли су Немци до још једног гола, одбранила се Шкотска. Гундоган је на земљи, а гледа се и ВАР око тога да ли је пенал
21:28 14.06.2024
25' – Нема пенала
Оборен је Мусијала, а судија свира пенал! Али, ипак је слободан ударац на крају, после гледања ВАР-а. Јер је фаул направљен изван шеснаестерца. Шутирао је Хаверц, било је близу новог гола. Остаје 2:0
21:21 14.06.2024
19' – 2:0 воде Немци!
Убедљива Немачка! Убедљиво води већ после 20 минута, Мусијала је закуцао лопту у мрежу. Каква доминација Немаца који имају 75 одсто времена лопту у ногама
21:19 14.06.2024
16' – Немци поптуно контролишу игру
Домаћин држи лопту, води, све иде на воденицу моћне Немачке. Шкотска одаје утисак да не зна шта жели. Као и да нема квалитет. Али, има још много да се игра, не треба отписивати Шкоте - 1:0
21:12 14.06.2024
10' – Воде Немци 1:0!
Гоооол - води Немачка! Вирц је стрелац првог гола на шампионату - 1:0! Био је добар ударац Вирца, лопта је прешла преко руке голмана Ангуса и сада ће домаћину бити много лакше да наставе сусрет јер су скинули терет са леђа.
21:08 14.06.2024
6' – Шкоти јаки у дуелу
Можда Шкотска не може да се носи са Немцима у погледу квалитета, али може по питању снаге - 0:0
21:06 14.06.2024
1' – Велика шанса за Немце
Вирц је био у шанси, брани Ангус. Остаје 0:0
21:02 14.06.2024