ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Словенија - Данска - Sputnik Србија

Реми „по мери“ Словенаца против Данске!

Трећег дана Европског првенства, прво је Холандија победила Пољску резултатом 2:1, да би Словенци у другом мечу успели да дођу до бода против Данске – 1:1 (0:1).
Отписани су, бар према светским кладионицама, били Словенци у мечу првог кола Групе Ц, у којој се налази и Србија, у дуелу са Данском.
И повели су Данци у 17. минуту преко Кристијана Ериксена, који је пре тачно 1.100 дана колабирао на терену на претходном ЕП, да би сада успео да се упише у стрелце.
Водили су Данци, диктирали су темпо и дешавања на терену, али после гомиле пропуштених прилика стигла је, као што то обично у фудбалу и бива, казна.
Играо се 76. минуту када је Шешко уздрмао стативу, да би већ у следећем нападу уз доста среће Каспера Шмајхела матирао левоноги Јанжа.
Покушали су после Данци, као изразити фаворити, да дођу до сва три бода, али су изабраници Матјажа Кека, са фантастичним Јаном Облаком на голу успели да сачувају бод.
Наредну утакмицу на Европском првенству у Немачкој, селекција Словеније игра 20. јуна против Србије.
За разлику од Данске, Холандија је успела да оправда улогу фаворита у двобоју са Пољском у првом колу Групе Д.
Иако су Пољаци успели да шокирају „лале“ и да поведу голом Адама Буксе у 16. минуту на асистенцију Зјелинског, тим Роналда Кумана успео је да изједначи преко Кодија Гакпа у 29. минуту, да би у наставку цео плен донео „џокер“ Вут Вегхорст.
Горостасни нападач који је у 81. минуту заменио Гакпа, матирао је Војчеха Шчеснија приликом првог контакта с лоптом у 83. минуту.
Пољаци су нападали, претили преко Пјотровског и Свиндерског, али је Барт Вербруген био несавладив.
СЛОВЕНИЈА – ДАНСКА
94' - КРАЈ меча!
Подела бодова Словеније и Данске на старту Групе Ц.
90' - Играће се још четири минута
Мирише на поделу бодова на старту Групе Ц у којој је и Србија.
88' - Нервоза!
Данци покушавају да стигну до гола који би им донео три бода, али питају се и Словенци који су храбром игром успели да дођу до изједначења.
77' - ГОООЛ! Словенија изједначила
Ерик Јанжа је стрелац уз доста среће!
76' - Пуче статива!
Шешко је испалио пројектил, и даље се тресе статива Каспера Шмајхела.
74' - Велика шанса
Шпорар је могао да поравна резултат. Велика прилика за Словенце после прекида отишла је у неповрат.
66' - Черин у прилици
Могла је Словенија до изједначења, након што је највиши у скоку био Гнежда Черин, али је лопта прохујала поред стативе после његовог покушаја главом.
55' - Офанзива Данаца
Словенија и Облак имали су среће и овога пута, да је лопта дошла до Кристенсена било би 2:0. Овако, само корнер за Данску.
50' - Хјулманд "пожутео"
Зауставио је Бењамина Шешка у контри и судија га је оправдано "почастио" жутим картоном.
46' - МЕЧ је настављен
Данска има први напад у наставку.
45' - ПОЛУВРЕМЕ
Само минут је било продужено прво полувреме, после ког Данска води голом Кристијана Ериксена.
40' - Данци контролишу
Словенци су приморани да се бране, док Ериксен и другови "стежу обруч" око Облаковог гола.
28' - Замало аутогол!
Млакар је траљаво реаговао после центаршута Ериксена и лако је могао да матира Облака.
17' - Воде Данци!
После шансе Шешка, уследио је напад Данаца који је голом крунисао Кристијан Ериксен!
16' - Шешкоооо
Савладан је већ био Каспер Шмајхел, али је лопта коју је лансирао Бењамин Шешко прошла поред гола.
11' - Кристенсен запретио
Припретили су Данци главом после прекида, а лопта је отишла изнад гола Јана Облака.
5' - Притисак Данаца
Скандинавци су боље отворили меч и врше притисак на Словенце од самог почетка.
1' - Утакмица је почела
Данци имају улогу изразитог фаворита, али је јасно да се Словенци неће предати без борбе, те да ће покушати да изненаде.
12:38 15.06.2024
ПОЉСКА – ХОЛАНДИЈА
95' - Крај меча!
Победа Холандије "на мишиће".
90' - Још пет минута
Толико ће се играти.
89' - Вербруген брани!
Мало је недостајало да Свиндерски изједначи, али је Вербруген био одлично постављен.
83' - Холандија води - 2:1!
Вут Вегхорст, постиже погодак приликом првог контакта с лоптом!.
78' - Пјотровски у игри, трака код Војчеха.
Изашао је капитен Зјелински, уместо њега на терену је Пјотровски, а трака је завршила око руке голмана Пољске.
70' - Половина другог дела игре
Холанђани имају већ 19 удараца ка голу, али не успевају да пронађу пут до мреже Пољака. Депај је последњи имао прилику, а Шчесни је показао због чега је први голман Јувентуса и један од најбољих голмана у Европи.
60' - Пољаци запретили!
Кивиор и Пјотр Зјелински ставили су на муке голмана Холандије, који је у истом минуту у два наврата морао да интервенише.
50' - Офанзива Холандије
Игра се контантно испред шеснаестерца формалног домаћина Пољске.
46' - Почело је друго полувреме
Настављен је меч. Први напад има Холандија која напада с леве на десну страну.
45' - Полувреме!
Много шанси за Холанђане, али само једна искоришћена, док су Пољаци све време били подређени, али су своју прилику за гол и искористили.
Нерешено је, 1:1.
40' - Чека се одмор
Ритам није опао, али као да играчи једва чекају паузу, али је Гакпо пропустио велику шансу.
29' - Изједначење!
После низа напада Коди Гакпо погађа за 1:1!
20' - Каква шанса!
Ван Дајк је топовски шутирао из волеја, Шченски бриљантно брани!
16' - Шок! Води Пољска!
Корнер, сјајан скок Буксе и лопта у мрежи Холандије!
Пољска води 1:0!
10' - Прва шанса за Пољаке!
Букса је био преспор, Ван Дајк добро реагује.
5' - Холанђани опасни!
Много шанси на почетку утакмице, Пољаци се грчевито бране.
1'- Почела је утакмица!
Окршај Пољака и Холанђана.
12:36 15.06.2024
Добро дошли!
Испратићемо две утакмице трећег дана Европског првенства. Програм у 15 часова отварају Пољска и Холандија, а затим од 18 часова пратимо дуел Словеније и Енглеске.