ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Лука Јовић - Sputnik Србија

Јовић нас сачувао „у животу“ – гол у 95. минуту за спас Орлова!

Фудбалери Србије одиграли су 1:1 (0:0) против Словеније у другој утакмици Европског првенства у Немачкој. Дуел сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Словенија је водила од 69. минута после гола Жана Карничника, а спас и бод Србији донео је Лука Јовић у 95. минуту утакмице! Одлично је одреаговао и на другој стативи погодио после корнера.
Прво полувреме је прошло у знаку Словеније која је ређала шансе, била много опаснија, а чак је и погодила стативу преко Елшника. Орлови су били безопасни у највећем делу времена, а можда су највеће шансе за гол имали после шансе Митровића.
На старту другог полувремена Орлови су приказали одличну игру, било је ту опасних напада, Митровић је претио главом, а могли су Словенци и да постигну аутогол када је Бијол погрешио после центаршута Гаћиновића.
Касније је и Шешко опробао ударац са дистанце, а Рајковић је одлично одреаговао и спасио гол.'
Ипак, у 69. минуту Словенија је успела да дође до гола, Карничник је прошао сјајно, претрчао цео терен и на другој стативи постигао гол за 1:0.

Али, одговор је стигао у последњем моменту, у последњој секунди утакмице, Јовић је погодио за 1:1 главом после корнера и сада су Словенци на два бода, док је Србија на једном боду.

Имамо шансе за пролазак групе.
Да смо играли добро - нисмо, да смо на крају извукли бод - јесмо. И против Данске 25. јуна борићемо се за победу и пролазак групе што би био одличан резултат.
Можда ће ово бити моменат када ће се наши момци пробудити и заиграти како знају у трећој рунди Европског првенства.
Пренос меча могли сте да пратите уз Спутњик.
16:56 20.06.2024
КРАЈ
На крају 1:1, узели смо бод!
16:53 20.06.2024
ГООООООООООООООООЛ - ЛУКА ЈОВИЋ!
Лука Јовић је постигао гол у 95. минуту! Живи смо!
16:48 20.06.2024
Пет минута надокнаде
Толико и времена за наду...
16:46 20.06.2024
88' – Последњи покушаји Орлова
Време истиче, у питању су последњи покушаји Орлова да дођу барем до бода - 0:1
16:42 20.06.2024
85' – Брани Облак
Пробао је Бирманчевић из слободног ударца, брани Облак - 0:1
16:39 20.06.2024
82' – Измене
Бирманчевић и Самарџић у игри. Још 10 минута наде. Пробао је управо Самарџић, али је лопта прошла поред гола - 0:1
16:36 20.06.2024
79' – Словенци воде
Словенци воде, а имају и нападе у последњим минутима, Карничник је опет био опасан, шутирао је са дистанце - 0:1
16:33 20.06.2024
75' – Слободан ударац
Тадић је извео слободан ударац, пробао је Сергеј, али је лопта прошла поред гола - 0:1
16:29 20.06.2024
72' – Пречка Митровића!
Јао, штета, Митровић је погодио пречку! Били смо јако близу изједначења - 0:1. Да је лопта ушла у мрежу могло је све да се промени
16:26 20.06.2024
69' – Словенци воде 1:0!
Карничник је испратио напад и постигао гол за 1:0! Прво је повукао напад, додао на леву страну, на крају се појавио на другој стативи и погодио за предност Словенаца.
16:25 20.06.2024
67' – Словенци траже пенал
Павловић и Стојановић су били у дуелу, траже Словенци пенал, али ништа од тога - 0:0
16:24 20.06.2024
Атмосфера у Београду
Погледајте каква је атмосфера у Београду током утакмице Србија - Словенија
16:21 20.06.2024
63' – Јовић улази у игру, као и СМС
Лука Јовић је ушао у игру уместо Влаховића, а уместо Лукића је на терену Сергеј Милинковић-Савић! Двострука измена!
16:16 20.06.2024
58' – Шешко пробао, сјајна одбрана Рајковића
Пробао је Бењамин Шешко из контре, јако леп шут, још лепша је била одбрана - 0:0!
16:12 20.06.2024
54' – Жути картон Лукића
Лукић је стартовао над Стојановићем и добио жути картон - 0:0
16:08 20.06.2024
50' – Поново Митровић
Србија напада и игра много боље на почетку другог полувремена - 0:0. Ово је много лепша слика у односу на танко прво полувреме. Само нека Орлови овако наставе
16:07 20.06.2024
49' – Замало аутогол Словенаца!
Гаћиновић је центрирао са леве стране, замало да то буде аутогол Бијола. Прозујала је лопта поред стативе - 0:0
16:05 20.06.2024
47' – Митровић у великој шанси!
Ух, сада је то била сјајна акција, Митровић је пробао, али брани Облак. Могли смо сада да поведемо - 0:0
16:03 20.06.2024
46' – Почиње друго полувреме
Почело је друго полувреме, Гаћиновић у тиму уместо Младеновића
15:57 20.06.2024
45' – Гаћиновић се спрема
Мијат Гаћиновић се спрема да уђе у игру у другом полувремену. Улази у игру уместо Младеновића