ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Тилеманс, Белгија - Sputnik Србија

Белгијанци славили уз Лукакуове малере – тријумф Португалаца, реми Грузина и Чеха

У првој утакмици дана на Европском првенству Грузија и Чешка су одиграли 1:1, док је потом Португалија надиграла Турску са 3:0. На крају дана, Белгијанци су надиграли Румунију са 2:0.
У првој утакмици дана Чешка и Грузија одиграли су нерешено - 1:1.
Гол за Грузију постигао је Микаутадзе са беле тачке, док је гол Чесима донео Шик у 59. минуту. Могли су Грузини до сва три бода, али је Лобџанице промашио зицер у петом минуту надокнаде.
Може се рећи да је Грузија имала среће у ранијем делу меча, јер јој је после гледања ВАР-а додељен пенал, а касније је ВАР поништио један гол Чешке.
Такође, Мамардашвили је био сјајан на голу, одбранио је неколико одличних шанси Чешке и био један од најбољих играча на утакмици.
Можда је ипак бод, историјски бод за Грузију, нареалнији резултат.
Португалци су испунили улогу фаворита и славили против Турске са 3:0 (2:0). Можда и убедљивије него што се очекивало.
Голове за Португалце дали су Бернанрдо Силва у 21, Акјадин је постигао аутогол у 29. минуту, а Бруно Фернандес је у 56. минуту поставио коначни резултат.
Вероватно је тај други гол пресекао Турке који после нису имали довољно елана да задовоље велики број навијача које имају у Немачкој.
Кристијано Роналдо се поново нашао у првој постави, забележио је асистенцију код трећег гола свог тим. Имао је пар шанси, али није се уписао у стрелце.
На овај начин репрезентација Португалије стигла је до нова три бода и за сада има две победе из две утакмице. Обезбедили су Португалци осмину финала.
Коначно су проиграли Белгијанци и славили против Румуније са 2:0.
Да ће тако бити могли смо да наслутимо већ у 2. минуту када је Тилеманс шутирао у паду и погодио за предност. Победу је потврдио Кевин Де Брујне у 80. минуту.
Пре тога су Румуни имали стопостотну шансу када је испред голлмана сам изашао Ман, али је шутирао директно у Кастелса.
Сада све четири екипе из групе имају по три бода. Врло занимљиво.
Занимљиво је и какви све малери прате Ромелуа Лукакуа на овом првенству. Просто је невероватно шта се дешава са Лукакуом, прво што маши шансе, а и када да гол, он буде поништен. Тако је било и у 63. минуту овог дуела.
На крају убедљив тријумф Белгијанаца, њихов први на шампионату.
Токове мечева пратите уз Спутњик, а у рубрици Садржај одаберите своју омиљену утакмицу.
13:04 22.06.2024
СЕМАФОР

Грузија - Чешка 1:1 (1:0)
(Микаутадзе 45+4' - Шик 59')

Турска - Португалија 0:3 (0:2)
(Бернардо Силва 21', Акајдин аутогол 29', Фернандес 56')

Белгија - Румунија 2:0 (1:0)
(Тилеманс 2', Де Брујне 80')
13:07 22.06.2024
БЕЛГИЈА – РУМУНИЈА
КРАЈ
Крај утакмице, Белгија је славила са 2:0!
80' – Де Брујне за 2:0!
Е, сада Де Брујне ставља тачку - 2:0!
76' – Белгијанци у предности
Држе предност Белгијанци, али далеко од тога да Румунија овде не може до бода - 1:0
68' – Стопостотна шанса
Имао је Ман стопостотну шансу, избио је сам пред голмана и шутирао у Кастелса
63' – Поново поништен гол Лукакуа!
Коначно је Лукаку постигао гол- 2:0! Али,поништен је гол! Просто је невероватно шта се дешава са Лукакуом, прво што маши шансе, а и када да гол, он буде поништен.
58' – Де Брујне
Покушава Де Брујне, шутира, асистира, али некако се Румуни бране па је и даље само 1:0 за Белгијанце.
48' –Добра шанса за Румуне
Михаила је трчао контранапад, пробао је левом ногом и пребацио гол. Имали су Белгијанци и среће у овој ситуацији -1:0
45' – Полувреме
Белгијанци вод са 1:0, гол је постигао Тилеманс у 2. минуту. Воде заслужено после 45 минута.
34' – Добра шанса за Румуне
Драгуш умало да стигне до ситуације за гол, Белгијанци диктирају ритам, Лукаку не игра баш најбоље ни на овој утакмици. Додуше, уписао је асистенцију. Румуни подређени у првом полувремену - 1:0
24' –Де Брујне
Доминира Де Брујне, креира нападе Белгије, али нападачи за сада не успевају да то претворе у гол. Одличан је и голман Ница.
13' – Лукаку
Нашао се Лукаку у шанси, Белгијанци играју много боље него у првој утакмици. Могли су и до веће предности. Остаје 1:0
5' – Велика шанса за Румунију
Драгушин је пробао главом, брани Кастелс. Сјајна утакмица од самог старта - 1:0
2' – Одмах гол, води Белгија!
Јури Тилеманс је погодио после асистенције Лукакуа!
1' – Почела је трећа утакмица дана
Стартовао је сусрет Белгије и Румуније
ТУРСКА – ПОРТУГАЛИЈА
Крај
Крај утакмице!
86' – Сви чекају крај
Играчи оба тима чекају крај, свима је све јасно када је овај дуел у питању - 3:0
76' – Португалци иду ка победи
Чувају Португалци предност, Турци немоћни, највише се жале са трибина на судије и то је све.
67' – Све је решено
Већ је све познато,само да видимо којим ће се резултатом завршити - 3:0
56' – Фернандес за 3:0
Кристијано Роналдо је наместио гол Фернандесу, а овоме је преостало само да пошаље лопту у мрежу.
47' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме друге утакмице дана
Португалци држе све у својим рукама после 45 минута - 2:0
42' – Тешко ће се Турци опоравити
Делује да је аутогол утицао на Турке, Португалија сада води са два разлике и има све у својим рукама - 2:0
29' – Португалци воде 2:0!
Шта су сада урадили Турци, велика грешка... Невероватан аутогол Турске! Акајдин је вратио лопту голману, а лопта је завршила у голу...
21' – Воде Португалци
Бернанрдо Силва је погодио, Португалци воде са 1:0!
18' – Португалци држе лопту
Португалци диктирају ритам, Турци су се мало повукли у дефанзиву. Без већих шанси - 0:0
10' –Турска игра отворено
Турци су изашли да играју отворено и то ће Португалцима дати много простора да покажу колико су опасни - 0:0
2' – Роналдо у шанси
Одмах је пробао Роналдо, шутирао је из волеја, али није то било довољно снажно - 0:0
1' – Почела је друга утакмица дана
Навијачи Турске су спремни
ГРУЗИЈА – ЧЕШКА
КРАЈ
Остаје 1:1
95' – Каква шанса!
Велика шанса за Грузију, промашио је Лобџанице велику прилику и зицер!
89' – Грузини се бране
Да ли ће Грузини издржати?
77' – Мамардашвили чува Грузине
Лингр је шутирао, Мамардашвили по ко зна који пут чува свој тим -1:1
68' – Не заустављају се Чеси
Изједначили су, али желе и победу. Грузија се сада грчевито брани и покушава да преживи кризни период - 1:1
59' – Чеси изједначили преко Шика
Грудима је Шик дао гол, Чеси су поново у животу! Снашао се одлично, био код стативе и угурао лопту у мрежу.
49' – Почело је друго полувреме
Чеси се налазе у проблему, сусрећу се са другим поразом на првенству. Грузија води 1:0
Полувреме
После 45 минута Грузија води 1:0.
45' – Пенал и гол за Грузију - 1:0!
Пенал за Грузију! Хранач је играо руком. Микаутадзе је узео лопту и погодио за предност Грузије - 1:0!
40' – Жути картон
Провод и Цоуфал су за сада добили жути картон. Нема великих шанси - 0:0
30' – Чеси опаснији
Нападају Чеси, опаснији су, али не успевају да поведу - 0:0
23' – ВАР поништио гол Чешке
Стигли су Чеси до предност уз много среће, Хлошек је био стрелац после карамбола. Лопта је ударила уголмана, па онда нападача Чешке, можда и уруку. Чекао се ВАР. И на крају је гол поништен баш због играња руком - 0:0
21' – Период мирније игре
Сада један период мирније игре. Чеси покушавају, али не долазе до изгледних шанси -0:0
13' – Офанзивно са обе стране
Нападају и једни и други, Шик је активан у игри Чешке, док и Грузија има опасне нападе. Тражила је пенал Грузија у два наврата, али је судија само одмахнуо руком - 0:0
3' – Три велике шансе за Чешку
Мамардашвили је направио две сјајне одбране, Чеси су претили, Шик је био у шанси, могли су Чеси лако до предности - 0:0. Потом још једна одбрана голмана Грузије!
1' – Почела је прва утакмица дана