ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Немачка - Шкотска - Sputnik Србија

Немачка ипак прва у групи, Мађари дали гол у 100. минуту за победу!

Немачка је ремијем против Швајцарске од 1:1 осигурала прво место у групи А Европског првенства, док је Мађарска стигла до победе над Шкотском у 100. минуту утакмице, тачније у 10. минуту надокнаде.
Иначе, за Србију би било боље да се та утакмица завршила ремијем, али су овако Мађари себи значајно повећали шансе да се нађу међу најбољим трећепласираним екипама са укупно три освојена бода.
Једини гол на утакмици постигао је Цобот после сјајне контре која је севнула после противничког корнера. Шкоти су превише рискирали, а Мађари носе цео плен из овог дуела.
Овако је још јасније да ће Србија морати на победу против Данске 25. јуна од 21 час.
Била је ово утакмица у којој је све мирисало да ће остати 0:0 те да ће се повећати шансе Орлова да прођу у осмину финала можда чак и са два бода. Али, све је реалније да ће бити потребан тријумф над Данцима.
Мађари групну фазу завршавају као трећи. Немачка је прва, Швајцарска друга.
Standings provided by Sofascore
Изгледало је да би Немачка могла на крају да испусти прво место у групи, али то се није догодило. дали су немци гол у надокнади времена и тако са 1:1 против Швајцарске осигурали прво место.
Швајцарци су водили целу утакмицу, поништен им је други гол после гледања ВАР-а, али на крају су примили гол и мораће да се задовоље другом позицијом.
Немачка је групну фазу завршила са седам бодова, а Швајцарска са пет. Мађарска је трећа са три.
Гол Швајцарцима донео је Ндоје у 28. минуту утакмице, а реми Немцима Филкруг у другом минуту надокнаде меча.
Сада и Немцима и Швајцарцима преостаје да сачекају противнике у осмини финала. Мађарима преостаје да чекају.
А Србији да победи Данску и пласира се у осмину финала.
Токове мечева пратите уз Спутњик, а у одељку Садржај изаберите своју омиљену утакмицу.
НЕМАЧКА – ШВАЈЦАРСКА
Изгледало је да би Немачка могла на крају да испусти прво место у групи, али то се није догодило. Дали су Немци гол у надокнади времена и тако са1:1 против Швајцарске осигурали прво место.
Сада и Немцима и Швајцарцима преостаје да сачекају противнике у осмини финала.
КРАЈ
Завршена је утакмица резултатом 1:1! Немци су ипак први у групи А.
91' – Филкруг за 1:1
Немачка стиже до изједначења!
84' – Поништен гол Швајцарцима
Дали су Швајцаци нови гол, али је он поништен због офсајда. Остаје 1:0
77' – Период мирније игре
Период мирније игре, нема шанси, Швајцарци добро диктирају ритам и не дозвољавају Немцима да крену да плешу по терену - 1:0
62' – Раум
Још један ударац са дистанце, али непрецизан. Немци и даље без решења- 1:0
55' – Крос је пробао
Опробао је Крос ударац, али је лопта прошла поред стативе - 1:0 за Швајцарце
46' – Имају ли Немци одговор?
Ако овако остане, Швајцарска ће бити прва у групи. Неочекивано. Швајцарци воде 1:0
ПОЛУВРЕМЕ
Швајцарска после 45 минута игре води са 1:0.
41' – Шансе за Немачку
Ридигер је пробао главом на другој стативи, али је ударац био непрецизан па остаје 1:0 за Швајцарце. Потом и Хаверц непрецизан.
31' – Замало нови гол!
Умало да Ндоје постигне нови погодак, Немци су у проблему - 0:1!
28' – Швајцарци воде 1:0!
Швајцарци гледају прво некако да се одбране, а онда преко брзих играча у навали да казне Немце. И то им је пошло за руком па воде 1:0! Ндоје је био стрелац! Центрирао је Фројлер, а Ндоје послао лопту ногом у мрежу
17' – Поништен гол Андриха
Какав гол Андриха, био је то ударац са дистанце и воде Немци! Ипак се гледа ВАР. Поништава се гол, невероватно! Остаје 0:0
13' – Немци имају иницијативу
Очекивано, Немачка има иницијативу. Шансу је пропустио Хаверц, могао је да буде и опаснији. Није добио фаул и пенал, остаје 0:0
2' – Добар напад Немачке
Мусијала је проиграо Гундогана, да је овај био мало присебнији могла је Немачка до ране предности - 0:0
1' – Почео је дуел Немачке и Швајцарске
Ево и састава.
ШКОТСКА – МАЂАРСКА
Мађарска стигла до победе над Шкотском у 100. минуту утакмице, тачније у 10. минуту надокнаде - 1:0!
Једини гол постигао је Цобот после сјајне контре која је севнула после противничког корнера.
Иначе, за Србију би било боље да се та утакмица завршила ремијем, али су овако Мађари себи повећали шансе да се нађу међу најбољим трећепласираним екипама.
КРАЈ
Победа Мађарске!
Мађари дали гол у 100. минуту!
Невероватно каква лудница!
98' – Нижу се прилике
Сада су и Шкоти у шанси, ризикују и једни и други, али нема гола и даље
90' – Шанса
Најбоља шанса, Собослај је погодио голмана - 0:0
82' – Ружна слика
Ужасна слика. Голман Ган је у покушају да интервенише налетео и покупио Варгу. Фудбалер Мађарске је пао на траву и не помера се, навијачи на трибинама се хватају за главу. ВАР је одлучио да нема пенала
70' – Србија се нада иксу
Нерешен исход би највише одговарао нашем тиму у случају да Србија буде трећа у својој групи.
55' – И даље без голова
Мађари су пробали преко Салаја, али је голман Шкотске био на месту - 0:0
46' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, навијамо да остане нерешено.
ПОЛУВРЕМЕ
После 45 минута игре резултат је 0:0. Уколико се ова утакмица заврши нерешеним резултатом, порашће шансе Србији да можда прође даље и са два бода. Али, велика је математика потребна да се тако нешто догоди. О том-потом.
37' – Шкоти имају посед
Шкотска има посед, Мађари су конкретнији, али и даље без голова - 0:0
24' – Мирно море
Мирна утакмица, не дешава се ништа значајно. Нека тако и остане - 0:0
19' – Један озбиљан покушај
Бола је шутирао, одбранио је голман Шкотске тај снажни ударац с 30 метара - 0:0. Нашој репрезентацији би највише одговарало када би на овој утакмици било нерешено.
5' – Игра се на средини
Лопта је на средини терена, нема неких убуђења, што је донекле и очекивано - 0:0
1' – Почео је дуел Шкотске и Мађарске
Добро дошли!
Пратићемо уживо утакмице трећег кола Европског првенства у Групи А, од 21.00 ће на мегдан Шкотска и Мађарска, односно Немачка и Швајцарска.