ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Хрватска - Италија - Sputnik Србија

Италијани шокирали Хрвате у 98. минуту – Шпанија убедљиво прва у групи, расту шансе Орлова

Какав шок за Хрвате. Све до 98. минута водили су 1:0 против Италије и држали друго место у групи. А, онда је Закањи дао гол за 1:1, дигао Италијане из мртвих, а Хрвате највероватније послао кући. Ватрене сада на Европском првенству држи само теорија. Шпанија је рутински надиграла Албанију са 1:0.
Не само да је Закањи вероватно послао Хрватску кући, а своју репрезентацију у наредну рунду, већ је и повећао шансу Србији да евентуално са трећег места и два освојена бода прође у осмину финала.
Орловима је одговарало да Италија не изгуби, те да Шпанија надигра Албанију. И управо се то догодило. Да је остало 1:0 за Хрвате, онда би Орловима само победа радила против Данске.
У случају да Србија одигра нерешено против Данске, судбина Орлова зависила би од исхода мечева Ф групе, који су на програму у среду од 21 час: Чешка – Турска, Грузија – Португалија. Али, о том-потом. Најбоље би било да Србија надигра Данску и заврши било какву математику.
Какав су само меч одиграли Хрватска и Италија. Све до осмог минута надокнаде изгледало је да ће Хрвати славити после гола који је постигао Лука Модрић у 55. минуту, али се онда догодио прави шок и гол Закањија за 1:1.
Хрвати су ушли у утакмицу и знали су да им само победа врши посао, иако је Модрић промашио пенал, успео је да се исправи и актуелног шампиона Европе стави на колена.
Али, Италијани су по ко зна који пут показали да се не смеју потцењивати. Успели су да издрже притисак, те да после неке полуконтре дођу до злата вредног бода.
Шпанци су на крају први, Италијани други, а Хрвати трећи са само два освојена бода и лошом гол-разликом. Смеје им се повратак кући.
Шпанија је велесила чак и када игра са другом екипом. Изашла је Црвена фурија у потпуно измењеном саставу и надиграла Албанију са 1:0.
Једини гол постигао је Феран Торес који је постигао гол у 13. минуту утакмице. До краја меча није било промена.
Фурија је држала све под контролом, одиграла сигуран меч и са девет бодова са првог места у групи иде даље.
Може се рећи да је Шпанија екипа која је највише показала у досадашњем делу Европског првенства.
Токове мечева пратите уз Спутњик, а у одељку Садржај изаберите своју омиљену утакмицу.
15:48 24.06.2024
АЛБАНИЈА - ШПАНИЈА
КРАЈ
Победа Шпаније од 1:0!
79' – Приводе крају посао Шпанци
Мењају Шпанци, али ко год да уђе одржава квалитет. Одрађују посао и држе предност од 1:0.
69' – Зна се ко диктира ритам
Шпанци имају преко 60 одсто лопте у поседу и однос у шутевима 10:4 у односу на Албанију. Зато и води са 1:0
58' – Шпанци држе предност
Воде Шпанци, држе предност и иду ка деветом боду - 0:1
46' – Почело је друго полувреме
Видећемо да ли ће Шпанци дати други гол и тиме решити сусрет - 0:1
ПОЛУВРЕМЕ
После 45 минута игре Шпанци воде 1:0. Србија у случају да заврши као трећа у својој групи навија да Шпанија надигра Албанце, те да Италијани остану непоражени против Хрватске.
37' – Квалитет
Шпанци можда не играју течно као када су у најјачем саставу, али то је квалитет играча који долазе са клупе - 0:1
24' – Шпанци држе лопту
Већи посед лопте за Шпанце, Албанија за сада нема одговор - 0:1
13' – Воде Шпанци!
Шпанија води са 1:0! И то са другим тимом.Феран Торес је погодио после асистенције Олма. Како само играју брзо Шпанци
5' – Оштра игра Албанаца
Оштар старт над Навасом, Албанци су почели оштро ову утакмицу - 0:0
1' – Почела је утакмица између Албаније и Шпаније
Ево и састава
ХРВАТСКА - ИТАЛИЈА
КРАЈ УТАКМИЦЕ
Реми - 1:1
Какав шок за Хрвате у 98. минуту! Са оваквим резултатом Хрвати су на само два бода и лошом гол-разликом.
Невероватан гол Закањија! Сада је 1:1!
84' – Хрвати у нападу
Чак нападају Хрвати и на тај начин чувају предност од 1:0
77' – Хрвати држе предност
Италија јесте опасна, покушао је Распадори из прекида, али су недовољно опасни за сада - 1:0
66' – Бране се Хрвати
Дармијан је био у шанси. Италијани нижу напад за нападом, Хрватска је у проблему, али води - 1:0
55' – Модрићев гол!
Наставила се акција после промашаја, Донарума је поново остао на ветрометини, а Модрић је исправио шта је промашио из пенала -1:0! Са оваквим резултатима Шпанија је прва, Хрватска друга, Италија трећа са три бода.
54' – Модрић промашио пенал!
Брани Донарума - 0:0
52' – Пенал за Хрватску
Хрвати чекају одлуку ВАР-а. Фратеси је играо руком и биће пенал. Модрић ће шутирати
Хрватска ће у наставку играти са Будимиром у шпицу - 0:0
ПОЛУВРЕМЕ
После 45 минута игре 0:0. Србија у случају да заврши као трећа у својој групи навија да Шпанија надигра Албанце, те да Италијани остану непоражени против Хрватске.
35' – Пелегрини
Пробао је Пелегрини са ударцем, брани Ливаковић - 0:0
28' – Бастонијева шанса
Одлична шанса за Бастонија који је пробао главом, брани Ливаковић - 0:0
21' – Ретеги
Ретеги је био у шанси, пробао је главом и био близу да постигне погодак. Остаје 0:0
17' –Хрвати желе победу
Јасно је да Хрвати желе тријумф, Италијани су и даље резервисани и стрпљиви - 0:0
4' – Брани Донарума
Сучић је сјајно шутирао, Донарума одлично брани - 0:0
3' – Хрвати држе лопту
Хрватска има већи посед на почетку утакмице, видећемо како ће то изгледати у наставку утакмице - 0:0
1' – Почела је утакмица између Хрватске и Италије
15:47 24.06.2024