ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Енглеска - Словенија - Sputnik Србија

Енглези нису помогли Србији – Орлови иду кући

У трећем колу Европског првенства Енглеска је са Словенијом одиграла нерешено 0:0 и тако угасила наде Србије која је истим резултатом завршила утакмицу са Данском. Даљи пласман обезбедила је Аустрија која је савладала Холандију 3:2, а Француска и Пољска одиграле су 1:1.
Србији је требало да Енглеска одигра силовито против Словеније, а иако су тако почели меч није то утицало на резултат.
У 20. минуту Сака је затресао мрежу, али је био у недозвољеној позицији због чега је његов погодак поништен.
Посед лопте убедљиво је био на страни Енглеза, Словенци су били у проблему, али су у првох 45 минута сачували гол.
Ништа се није променило ни у другом полувремену, у ком је Енглеска још доминантније чувала лопту, међутим није стигла до гола.
Без голова је завршена и утакмица Србије и Данске и Орлови су елиминисали са Европског првенства.
Прву утакмицу играле су Француска и Пољска, а у тој групи десила се права пометња. По гол је пао на обе стране и то после пенала. Најпре је са беле тачке шутирао Мбапе, а затим са друге стране Левандовски.
Французе је са првог места склонила Аустрија која је у фантастичној утакмици савладала Холандију резултатом 3:2.
Повели су Аустријанци аутоголом Малена, да би Гакпо изједначио на старту другог полувремена. После само десетак минута Аустрија је поново повела голом Шмида, а Депај је у 75. минуту донео ново изједначење.
За коначних 3:2 погодио је Сабицер.
Токове мечева могли сте да пратите уз Спутњик, а у рубрици Садржај одаберите своју омиљену утакмицу.
10:01 25.06.2024
СЕМАФОР

Француска – Пољска 1:1 (0:0)
(Ембапе 56' - Левандовски 79')
Холандија – Аустрија 2:3 (0:1)
(Гакпо 47', Депај 78' - Мален 6', Шмит 59', Сабицер 81')
Србија – Данска 0:0
Енглеска – Словенија 0:0
10:04 25.06.2024
ЕНГЛЕСКА – СЛОВЕНИЈА
90' – Крај! 0:0
Нема победника на мечу Енглеске и Данске и то никако не одговора Србији.

88' – И даље нула!
Далеко бољи утисак остављају Енглези међутим не успевају да створе конкртну прилику.

75' – Нова претња Енглеза
Рајс је примио лопти и снажно је послао ка голу, али није био довољно прецизан

64' – Буде се Словенци
После дуго времена Словенци су покушали да запрете, али је Черин је шутирао из велике удаљености и није се то добро завршило.

61' – Доминација Енглеске
Словенци не могу да дођу до лопте у другом полувремену! Све време је чувају енглески фудбалери.

51' – Шанса
Фоден није био у идеалној позцији, али је пробао да шутира ка голу, а лопта одлази поред мреже.

46' – Почиње други период
Конор Галагер је изашао, а заменио га је Коби Маину.

45' – Крај првог полувремена
Нема голова у првих 45 минута.

40' – И даље без голова
Ритам и темпо диктирају енглески фудбалери, међутим ни они немају пуно конкретних прилика.

30' – Прети Енглеска
Хари Кејн је имао одличну прилику и шутирао је из добре позиције, али нема гола.

20' – Енглезима поништен гол
Сака је затресао мрежу, али гол је поништен због офсајда.

15' – Енглеска диктира темпо

Посед лопте убедљиво на страни енглеског тима – 71:29.

10' – Енглези боље почели, Словенија још боље одогорила
Енлгези су одлично отворили меч, али брзо је стигао одговор Словенаца. Запретио је Шешко, међутим и даље нема гола.

1' – Састави
СРБИЈА – ДАНСКА
Данска - Србија - Sputnik Србија, 1920, 25.06.2024
ЕУРО 2024
Крај за Орлове – само бод против Данске!
ХОЛАНДИЈА – АУСТРИЈА
Каква утакмица и победа Аустрије над Холандијом од 3:2!
Било је много промена резултата, Аустријанци су два пута водили, Холанђани се два пута враћали, али на крају Аустрија слави, добија три бода и прво место у групи!
На крају Аустријанци избијају на врх и завршили су испред Француске и Холандије!
Голове за Аустријанце дали су Мален аутоголом у 6. минуту, Шмит у 59. и Сабицер у 81. минуту. Стрелци з Холандију били су Гакпо у 47. и Депај у 78. минуту.
Аустрија ће у осмини финала играти против другопласираног тима из групе Ф.
КРАЈ
Аустрија је прва у групи!
84' – Аустрија близу првог места
Само да издржи
74' – Сабицер дао гол!
Аустрија поново води 3:2! Каква драма!
74' – Холанђани дали гол - 2:2!
Могли су Холанђани до изједначења, гледао се ВАР и на крају важи гол - 2:2! Каква драма!
59' – Воде опет Аустријанци!
Аустријанци воде са 2:1, Шмит је стрелац - 1:2! Сада су Французи први, Аустријанци други, Холанђани трећи.
47' – Изједначење - 1:1!
Холандија је поравнала на 1:1 и сад је она прва на табели. Гакпо је стрелац!
ПОЛУВРЕМЕ
После 45 минут Аустрија води 1:0
32' – Аустрија доминантна
Аустријанци су доминантни, можда су чак изненадили Холанђане квалитетом игре - 0:1
22' – Аустријанци одлични
Са оваквим резултатима Аустрија би била прва, Француска друга, а Холандија трећа са четири бода.
6' – Аустријанци дали гол!
Воде Аустријанци после невероватног аутогола Малена - 0:1!
1' – Почео је дуел Холандије и Аустрије
Ево и састава
ФРАНЦУСКА – ПОЉСКА
Очекивало се да Французи буду први у групи, али после нерешеног исхода против Пољске (1:1) мораће да се задовоље другом позицијом.
Холанђани су трећи са четири бода и реално је да су обезбедили пролазак у осмину финала Европског првенства.
Ембапе се коначно уписао у стрелце и то тако што је погодио из пенала у 56. минуту утакмице, али је Левандовски узвратио и поравнао са беле тачке у 79. минуту.
Иначе, Лева је промашио пенал, али се он поновио зато што је голман Француске изашао ван гол-линије.
Французи ће у осмини финала играти против другопласираног тима из групе Е.
КРАЈ
Крај утакмице - 1:1
86' – Мирише на икс
Делује да су Пољаци задовољни бодом
76' – Пенал за Пољску!
Какав расплет групе...Левандовски је промашио! Али, поновиће се пенал. Па невероватно! Погађа Левандовски из поновљеног пенала - 1:1
71' – Французи не блистају у реализацији
Муче се Французи у реализацији. Стварају шансе, али као да им недостаје идеје како да акције претворе у голове - 1:0
55' – Пенал и гол за Француску
Дембеле је оборен, пенал за Французе. Ембапе је преузео одговорност и погодио за 1:0!
49' – Ембапеов ударац
Пробао је Ембапе, сјајно гађао, али брани голман Пољске - 0:0
ПОЛУВРЕМЕ
На полувремену резултат - 0:0
41' – Велика шанса за Французе
Ембапе се залетео, пробао је да погоди и био јако близу. Остаје 0:0
37' – Пољска игра отворено
Пољаци се нису уплашили Француза, немају шта да изгубе и за сада држе резултат на нули. Чуамени је пробао, али лопта иде поред гола
22' – Французи јуре победу
15' – За сада без голова
Французи јуре победу, Ембапе је у тиму, док Пољаци играју највише за славу - 0:0
1' – Почео је дуел Француске и Пољске
10:03 25.06.2024
Добро дошли!
У трећем колу Европског првенства од 18 часова састају се Француска и Пољска, у истом термину игра се и меч Холандије и Аустрије. Од 21 час Србија игра против Данске, а пратићемо у истом термину и сусрет Енглеске и Словеније који би такође могао да буде важан за Орлове.