ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Данска - Србија - Sputnik Србија

Крај за Орлове – само бод против Данске!

Фудбалери репрезентације Србије завршили су такмичење на Европском првенству на последњем месту у групи. Орловима је била потребна победа против Данске, а дуел је завршен резултатом 0:0.
Нису ни Енглези помогли који су одиграли против Словеније такође 0:0.
Тако је Енглеска завршила као прва са пет бодова, Данци и Словенци следе са по три, а Србија је са два на последњем месту. Реално је рећи да се очекивало много више.
Све се завршило звиждуцима играчима са трибина у Минхену.

Утакмица је била спора, без превише шанси, Србија је запретила тек у пар наврата, највише преко Александра Митровића, док је добру шансу у самом финишу имао Сергеј Милинковић-Савић. Тражио је и Митровић пенал у једној ситуацији у којој је оборен.

Остало је 0:0. Од укупно 24 репрезентације које учествују, само осам тимова иде кући после прве фазе, а један од тих тимова је и Србија. Нажалост.
Пробао је селектор Драган Стојковић Пикси са променама, експериментима, увео је Мијаиловића и Самарџића у прву поставу, мешао је карте, играо и са тројицом нападача, али то није било довољно да се пробију Данци.
Нису ни Данци одиграли ништа посебно, али недостајало је праве завршнице у игри нашег тима. Али не само завршнице, већ више од тога недостајало је креације на средини терена.
Одбрана је позитивно изненађење, примили смо два гола на три утакмице.
Могло је ово много боље да се заврши...
Надајмо се да ћемо извући поуке за наредне године и наредна такмичења.
Меч Србије и Данске можете пратити на Спутњику.
22:47 25.06.2024
88' – Завршница утакмице
Нема још много времена за Орлове којима је потребна победа. Влаховић је пробао главом, остаје - 0:0
22:44 25.06.2024
86' – Шанса за Данце
Опасан напад Данске, после центаршута добра реакција Живковића - 0:0
22:41 25.06.2024
83' – Митровић тражи пенал
Пао је Митровић, тражи пенал, али добија жути картон - 0:0. Добра је то серија акција била нашег тима.
22:39 25.06.2024
80' – Шанса за Митра!
Добра шанса за Митровића, лопта је прохујала поред гола - 0:0
22:37 25.06.2024
79' – Митровић оборен
Митровић је оборен у игри без лопте
22:30 25.06.2024
72' – Младеновић ће у игру
Нова измена у нашем тиму
22:25 25.06.2024
67' – Влаховић уместо Илића
Ево сада и Влаховића у игри, још један нападач - тројица нападача!
22:22 25.06.2024
64' – Добра шанса за Данску
Вестегор је био сам после корнера, брани Рајковић - 0:0
22:18 25.06.2024
60' – Кристенсен је опробао ударац
Шут, али далеко преко гола. Опасни су Данци, прете - 0:0
22:11 25.06.2024
54' – Гол, али офсајд!
Невероватно, постигла је Србија гол, али је он поништен због офсајда - 0:0. Штета, штета, штета...
22:07 25.06.2024
49' – Опасан напад Данске
Напали су Данци по десној страни, одбранили смо се. А онда изборили корнер на другој страни - 0:0
22:04 25.06.2024
46' – Почело је друго полувреме
Настављена је утакмица, видећемо како ћемо изгледати са новом двојицом играча - 0:0
22:01 25.06.2024
Промене
Душан Тадић и Лука Јовић улазе у игру! Изашли су Самарџић и Гудељ
21:47 25.06.2024
ПОЛУВРЕМЕ
Србија - Данска 0:0 после 45 минута. Нерешено на полувремену. Србија без шута на гол.
21:44 25.06.2024
44' – Покушај напада
Центрирао је Мијаиловић, али се одбранила Данска - 0:0
21:43 25.06.2024
42' – Рајковић
Андерсен је центрирао, Рајковић поново сигуран - 0:0
21:39 25.06.2024
39' – Добра шанса за Винда
Винд се оклизнуо, имао је шансу. Шутирао је унутар шеснаестерца - 0:0
21:33 25.06.2024
32' – Брани Рајковић
Рајковић брани, опет су Данци припретили - 0:0