ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Кристијано Роналдо - Sputnik Србија

Украјинци иду кући – Грузија победила Португалију за историју и осмину финала

Највеће изненађење на Европском првенству приредила је селекција Грузије која је савладала Порутугалију 2:0 и пласирала се у осмину финала. Турска је победила Чешку 2:1, а претходно су одиграна два ремија. Словачка и Румунија прошле су даље после 1:1, док је Белгији било довољно и 0:0 да кући пошаље Украјину.
Грузији је било потребно чудо и то чудо су и направили. Успели су да победе репрезентацију Португалије и то убедљиво.
Већ у другом минуту повели су голом Квараскелија, да би предност са беле тачке повећао Микаутадзе у 57. минуту.
Иако су имали добрих шанси, Португалци нису успели да затресу мрежу како у првом тако ни у другом полувремену.
Грузија је исписала историју самим доласком на шампионат, али сада додаје још једну историјску страницу пласманом у осмину финала.
Са друге стране Турска се намучила, али је савлада Чешку која је од 20. минута играла са играчем мање.
У првом полувремену нисмо видели голове, а онда у 51. минуту предност турском тиму доноси Чалханоглу, међутим Чеси са играчем мање 15 минута касније стижу до изједначења.
Чинило се да ће тако и остати, а онда у дубокој надоканди херој Турске постаје Тусун који постиже гол за 2:1.
Фудбалери Словачке и Румуније меч трећег кола Европског првенства завршили су резултатом 1:1. Иако је Словачкој и реми играо улогу деловало је да ће до победе против Румуније.
У 24. минуту гол за 1:0 постигао је Дуда, али предност се није дуго задржала.
Већ у 37. минуту досуђен је пенал, а са беле тачке је за изједначење погодио Марин.
С обзиром да је и Словачкој и Румунији реми одговарао нисмо видели превише атрактивног фудбала у наставку па су тако оба тима славила са по једним голом.
Фудбалери Белгије и Украјине завршили су ме трећег кола Евроспког првенства без голова.
Нису Белгијанци успели да оправадају улогу фаворита у својој групи, али су успели да обезбеде даљи пласман.
Лепе шансе имао је у првом полувремену Кевин Де Брујне, док је у другом периоду Украјина преузела иницијативу.
У самој завршници Украјинци су имали неколико одличних прилика за гол који би их одвео у нокаут фазу, али добро је свој посао на голу обављао Кастелс.
На крају су Белгијанци после утакмице на којој нису постигли ниједан гол обезбедили даљи пласман.
Швајцарска – Италија
Токове мечева могли сте да пратите уз Спутњик, а у рубрици Садржај одаберите своју омиљену утакмицу.
07:51 26.06.2024
ГРУЗИЈА - ПОРТУГАЛИЈА

90+4' – Крај! Историјска победа Грузије

90+4' – Нова пропуштена шанса
Семедо је био у доброј прилици, шутирао је ка голу, али ништа се не мења за Португалију, нема поготка.

90+4' – Још четири минута
Шта може Португалија?

86' – Португалци и даље бледи
Ништа не могу да прикажу фудбалери Португалије. Све је агресивнија Грузија која јури ка још једном голу.

78' – Грузија још напада
Не одустају фудбалери Грузије, желе још један гол, али се Португалци добро бране

69' – Португалија не може до гола
Португалци нападају после примљеног гола, стварају шансе, али добар посао ради комплетна одбрана Грузије.

56' – ГОЛ! Грузија убедљиво води
Направио је грешку Силва у другом минуту када је Грузија дала гол, а сада је направио прекршај после ког је Грузија добила пенал.
Са беле тачке шутирао је Микаутатзе и погодио!

50' – Прилика за Грузију
Кварацкелија није добро захватио лопту, а био је у одличној позицији да шутира ка голу.

46' – Почело је друго полувреме
Роналдо је одмах запретио, али одбрана Грузије блокира његов шут.

45' – Крај првог полувремена
После шока у другом минуту, Португалија је успела да се пробуди, напада, али не и да изједначи.

28' – Прети Португалија
Велику шансу имала је Португалија, али лопта пролази поред стативе. Недуго затим Роналдо добија жути картон.

23' – Непрецизно
Силва је захватио лопту главом после слободног ударца, али она иде изнад гола.

17' – Роналдо!
Кристијано Роналдо извео је ударац маестрално, прецизно и снажно, али успео је да се одбрани голман Грузије.

2' – Гол за Грузију!
У другом минуту меча Грузија је повела против Португалије голом Кварашкелија.
1' – Поставе
ЧЕШКА - ТУРСКА

90+8' – Крај! Победа Турске 2:1

90+6' – Турска води!
Гол у надокнаси за Турску! Стрелац је Тосун.

90+6' – Још мало времена
Још шест минута ће се играти ова утакмица.

87' – Шанса за Турску
Јокуслу је добро шутирао ка голу, деловала је прецизно та лопта, али ипак одлази изнад пречке.

79' – Боре се Чеси
Храбри Чеси са играчем мање јуре победу. Страшну шансу имао је Лингр али није успео да је искористи.

66' – ГОЛ! Чешка изједначила 1:1
Одличну акцију Чешке завршио је Соучек који тресе мрежу за изједначење.

51' – ГОЛ! Турска води 1:0
Чаханоглу је стрелац.

Једину промену извршио је турски тим. Уместо Ајхана на терену је Озкан.

На самом истеку првог дела игра Чеси су напали, Јурасек је остао сам са голманом, али је шутирао право у њега.

30' – Без узбуђења
Турски фудбалери још увек не проналазе начин да искористе играча више на терену.

20' – Чешка има играча мање
Барак који је у 11. минуту меча већ добио жути картон, сада добија још један односно црвени и мора да изађе из игре. Чешка има играча мање.

17' – Шанса!
Главом је покушао да затресе мрежу Хранац, али лопта иде изнад пречке.

7' – Добра прилика за Турску
После солидне ђансе за Чехе, одмах је уследила и прилика за Турску. Јилдиз је добро шутирао, међутим одбранили су се Чеси.

УКРАЈИНА - БЕЛГИЈА

90' – Крај!
Реми без голова Белгију шаље у нокаут фазу такмичења.

83' – Каква шанса!
Мало је фалило да Малиновски из корнера убаци лопту у гол, али страшну одбрану успео је да упише Кастелс.

79' – Украјина запретила
Довбик је имао велику шансу, снажно је шутирао, али фалило је прецизности.

73' – Опасно!
Караско је примио лопту и послао је ка голу, али још једном је на правом месту Трубин.

60' – Белгија боља
Наставља се иницијатива Белгије, али нову шансу ије реализовао Лукаку.

Нема измена на обе стране.

Белгијанци су у првох 45 минута били бољи, стварали су шансе, али и даље је 0:0

33' – Де Брујне!
Де Брујне је извео слободан ударац на маестралан начин, али лопта је прошла поред статива. Била је ово велика шанса.

27' – Грешке на обе стране
Имао је Кевин Де Брујне лепу идеју, али није било саиграча који би га испратио. Уследио је опасан напад Украјине, али упропастио га је лошом завршницом Судаку.
20' – Прва претња Украјине
Јаремчук је први запретио Белгијанцима, али сигуран је био на голу Кастелс.

18' – Белгија опаснија
Белгијанци остављају бољи утисак, конкретнији су у офанзиви, али и даље нема промене резултата.

8' – Шанса за Лукакуа
Лукаку покушава први да нападне гол Украјинаца, али Трубин добро брани.

1' – Састави
07:50 26.06.2024
СЛОВАЧКА - РУМУНИЈА

Фудбалери Словачке и Румуније меч трећег кола Европског првенства завршили су резултатом 1:1.

Иако је Словачкој и реми играо улогу деловало је да ће до победе против Румуније.

90' – Крај!
Румунија и Словачка иду у нокаут фазу.
77' – Опасно!
Узбуркале су се страсти. Иван Шранц нервознији је него што би требало д буде. Нема конкретнијих прилика на обе стране.

70' – Још увек нерешено
Словачка покушава да запрети, али не успевају да створе конкретнију прилику.

58' – Прете Румуни
Нову прилику имали су Румуни, али је не користе.

На старту другог полувремена Словачка је већ напала гол Румуније, међутим безуспешно.

Словачка је имала прилику да после примљеног гола дође до нове предности, али није то искористио Стрелец.

37' – Изједначење!
После старта у шеснаестерцу Румунија је добила пенал, али са беле тачке прецизно је шутирао Марин.

25' – Словачка води!
Изузетно леп гол постигао је Дуда и донео Словачкој предност.

20' – Уједначени
Осим једне опасније шансе Румуније нема превише узбуђења на овој утакмици. Безидејно делују оба тима.

11' – Велики промашај!
Хаги је имао огромну прилику да доведе Румунију до вођства, али он шутира преко гола.

5' – Равноправни
Нема превише узбуђења, делују равноправно селекције Словачке и Румуније, а заправо је изједначен резултат оно што би одговарало обема екипама.

Добро дошли
Поштовани читаоци Спутњика, добар дан и добро дошли на текстуални пренос утакмица из група Е и Ф Европског првенства где ћемо добити расплет и путнике у осмину финала.
07:49 26.06.2024