ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.

Кад се двоструки српски комшија размаше

© AFP 2023 / CHRISTOPHE SIMONИштван Ковач
Иштван Ковач - Sputnik Србија, 1920, 27.06.2024
Иштван Ковач, румунски судија мађарског порекла, оборио је рекорд по броју додљених картона на Европском првенству. Током меча Турске и Чешке поделио је 16 жутих и два црвена картона.
Фудбалери Турске савладали су Чешку у трећем колу групне фазе Европског првенства резултатом 2:1, али меч ће остати упамћен више по судији Иштвану Ковачу него по осталим актерима.
Румунски судија мађарског порекла у првом полувремену поделио је пет жутих картона, односно један црвени који је зарадио Барак, репрезрентативац Чешке.
У наставку утакмице Ковач је био још непопустљивији. Поделио је чак 13 картона, односно још један црвени и то у осмом минуту надокнаде када је кажњен Чори изван терена.
На крају је судија поделио укупно 18 картона што је највише икада на једном Европском првенству.
Исти судија делио је правду на мечу Србије и Словеније у другом колу групне фазе шампионата.