Звезда после преокрета победила шампиона Русије

© Sputnik / Mikhail Kireev / Уђи у базу фотографијаЗенит Црвена звезда
Зенит Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 08.07.2024
Фудбалери Црвене звезде победили су Зенит резултатом 2:1 на пријатељском турниру у Санкт Петербургу.
Спектакл у Русији гледало је 17.345 навијача, а оно што су имали да виде била је права фудбалска посластица.
Већ у петом минуту руски шампион стигао је до 1:0 голом Бразилца Каудиња. Са двадесетак метара је послао лопту у мрежу, а претходно је погрешио Стојић који је закаснио да спречи протвиника.
У наставку није било много тога атрактивног, па је тако резултат после првих 45 минута игре остао исти.
Четири минута у другом полувремену било је довољно да се нешто промени. У 49. минуту Александар Катаи затресао је мрежу за 1:1.
После постигнутог гола црвено-бели су се ослободили и почели да стварају добре шансе и то захваљујући Јовану Шљивићу који је по уласку на терен одмах дошао до одличне прилике.
У 85. минуту млади Стефан Лековић тресе мрежу за 2:1 и преокрет Звезде. Тај резултат остао је на снази до краја меча.
Црвено-бели претходно су победили и Сочи у премијерном мечу резултатом 2:0.
Раније данас Сочи је победио Таљерес Кордобу из Аргентине с убедљивих 5:0.
Меч сте могли да пратите уживо на Спутњику.