ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.
Оли Воткинс - Sputnik Србија

Енглези славе „џокера“ – Воткинс у 91. минуту срушио Холанђане за финале са Шпанцима!

Фудбалери Енглеске пласирали су се у финале Европског првенства у Немачкој, голом резервисте Олија Воткинса у 91. минуту. Победили су Холанију резултатом 2:1 (1:1), и у недељу ће се у Берлину борити против Шпаније за титулу првака Старог континента.
Какав расплет у Дортмунду, какав крај фудбалске драме која је гарантовала продужетке, врло могуће и пенале, због свега приказаног у другом полувремену.
А, онда, право ниоткуда се појавио "џокер" Енглеза и Гарета Саутгејта Оли Воткинс, који је погодио у 91. минуту за коначних 2:1 и ерупцију одушевљења Енглеза, који ће на мегдан Шпанцима у финалу у недељу, 14. јула.
Али, кренимо редом! Сјајан фудбал демонстрирали су Енглези и Холанђани у тих уводних 18 минута.
Голеаду је отворио фантастични Ћави Симонс, ефектним ударцем у паду са 18 метара, када је матирао Џордана Пикфорда и практично "поцепао" мрежу.
Није се дуго чекало на одговор Енглеза, мада је крајње дискутабилан пенал досудио немачки арбитар Феликс Цвајер у том 17. минуту.
Јесте Дензел Дамфрис ударио Харија Кејна, али је тај минорни контакт копачком о чланак уследио када је капитен Енглеске већ шутирао, а лопта отишла преко гола Вербругена.
Немац је кратко погледао ВАР и показао на белу тачку. Непогрешив је у том 18. минуту био голгетер Бајерн Минхена - 1:1.
Уследило је затишје, мада су Холанђани преко Дамфриса погодили у наставку пречку у 30. минуту, да би непуних 120 секунди касније Фоден уздрмао стативу.
Нерешеним исходом отишло се на полувреме. У наставку промене на обе стране. Мењао је Куман, мењао и Саутгејт, а испоставиће се да је Енглез погодио са изменом.
Оли Воткинс, нападач Астон виле, је у 81. минуту заменио капитена Кејна, да би равно десет минута касније постигао погодак вредан победе.
Изузетно тежак ударац и гол, који може да постигне само прави нападач. Имао је човека "на леђима", из окрета је шутирао, не гледајући где је голман и где је гол, а лопта је завршила у малој мрежи Вербругена, који је био немоћан.
Холанђани на крају на коленима и у сузама, док "три лава" славе "џокера" Воткинса и пласман у финале Европског првенства у Немачкој.
Ток сусрета могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу уз Спутњик.
19:15 10.07.2024
СЕМАФОР
Холандија - Енглеска 1:2 (1:1)
(Симонс 7' – Кејн 18', Воткинс 91')
22:55 10.07.2024
90+5' - КРАЈ!
Енглеска је у финалу, Енглеска слави резервисту Олија Воткинса због гола у 91. минуту за победу над Холанђанима - 2:1.
22:52 10.07.2024
90' - Играће се још два минута
Толико је продужен меч.
22:50 10.07.2024
90+1' - ГООООЛ!
Оле Воткинс постиже злата вредан гол за Енглезе! Окренут леђима, успео је да пошаље лопту иза леђа Вербругена, право у малу мрежу. Мајсторија!
22:48 10.07.2024
89' - Промашај Палмера
Лоше је из изгледне позиције шутирао најбољи фудбалер Челсија.
22:45 10.07.2024
86' - Опоменут и Сака
Друга опомене за Енглезе, Букајо Сака је добио жути картон. Прекид ће извести с леве стране Холанђани.
22:41 10.07.2024
81' - Двострука измена
Саутгејт је решио да мења. Изашли су Фоден и Кејн, а ушли Палмер и Воткинс.
22:40 10.07.2024
79' - ПОНИШТЕН ГОЛ!
Сака је постигао гол, али је Вокер који је асистирао претходно био у офсајду, и гол је поништен.
22:37 10.07.2024
78' - Прете Холанђани
Ближу су голу. Запретили су преко Ћавија Симонса, али је он лоше захватио лопту и био је то лак плен за голмана Енглеске.
22:31 10.07.2024
72' - Жути за Белингема
Ишао је отвореним стопалом на Стефана де Фраја и судија Феликс Цвајер му је показао жути картон.
22:27 10.07.2024
68' - Поново Пикфорд
Држи тренутно Енглезе у игри њихов голман. Успео је да скине једну високу лопту и да је проследи у корнер.
22:24 10.07.2024
65' - Велика шанса!
Успео је Џордан Пикфорд да заустави ударац који је с пет метара упутио Вирџил ван Дајк после прекида.
22:17 10.07.2024
56' - Опао темпо
Драстично је опао ниво игре, још од изједначење Енглеза. Од почетка другог полувремена, ни једни ни други, као да немају жељу да ризикују и да нападну.
22:05 10.07.2024
46' - По једна промена на полувремену
Холанђани имају први напад. Изашао је Мален, ушао је Вегхорст. Мењали су и Енглези, изашао је Трипије, у игри је Лук Шо.
21:48 10.07.2024
45+3' - ПОЛУВРЕМЕ
Холандија и Енглеска одлазе на одмор резултатом 1:1.
21:45 10.07.2024
45' - Још три минута
Толико је продужено прво полувреме.
21:42 10.07.2024
40' - Распуцао се Фоден
Ас Манчестер ситија поново је покушао левом, јачом ногом, овога пута по земљи. Спреман за тај покушај био је Вербруген.
21:35 10.07.2024
35' - Принудна измена Холандије
Мемфис Депај због повреде не може да настави меч, уместо њега у игри је Верман.
21:32 10.07.2024
32' - Статива!
Узвратили су одмах Енглези, Фил Фоден погодио је стативу! Страшан ударац левом ногом.
21:30 10.07.2024
30' - ПРЕЧКА!
Дамфрис је после корнера био највиши у скоку и уздрмао је пречку.
21:24 10.07.2024
23' - ГОл? Ипак не!
Енглези су тражили гол Фила Фодена, али је судија Цвајер показао да су Холанђани избили лопту с гол-линије, тачније зауставио ју је Дамфрис. Није се огласила гол технологија и резултат остаје 1:1.