Звезда поражена на крају турнира у Русији

© Фото : ФК Црвена звезда/ NIKOLA MITICФудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 12.07.2024
Фудбалери Црвене звезде изгубили су од Таљереса из Кордобе у трећем, односно последњем колу Пријатељског купа у Санкт Петербургу резултатом 1:0, али су упркос томе освојили овај турнир.
Победама над Сочијем и Зенитом фудбалери Црвене звезде су у дуел са Таљересом ушли као победници Пријатељског купа у Русији.
Аргентинци су повели већ у другом минуту после одличне контре. Мрежу је затресао Мартинес.
Пробудили су се црвено-бели, а до гола је дошао Шериф Ендиај, међутим погодак је поништен због офсајда. У наставку је Звезди поништен још један гол.
Аргентинци су играли жестоко и грубо. Чак и у тренуцима када лопта није била код играча они су се готово тукли. Колико нису били пријатељски настројени доказују у картони, добили су укупно четири жута, а Карасијов и црвени па је тако искључен у надокнади првог полувремена.
Није Звезда успевала да прикаже много ни у другом полувремену, али делује да ће резултат остати у сенци невероватно грубе игре фудбалера аргентинског клуба. У 71. минуту други жути односно црвени картон зарадио је и Лука Илић.
На крају црвено-бели турнир завршавају поразом.