ЕУРО 2024
Европско првенство у фудбалу одржава се у Немачкој од 14. јуна до 14. јула 2024. године. Сва дешавања пратите уз Спутњик спорт.

Спречен терористички напад пред финале Европског првенства

© AP Photo / Matthias SchraderШпанија
Шпанија - Sputnik Србија, 1920, 22.07.2024
Немачка полиција спречила је терористички напад уочи финалне утакмице Европског првенства у фудбалу, чија је мета била навијачка зона навијача репрезентације Енглеске на берлинском Брајтшајдплацу, пишу страни медији.
У финалу Европског првенства, које се одржало у Немачкој, шпански тим је победио Енглезе резултатом 2:1 и рекордни четврти пут постао првак Европе. Енглеска је изгубила своје друго финале Европског првенства заредом и никада није освојила турнир.
Неколико сати пре почетка финалне утакмице, специјалне снаге су наводно извршиле координиране рације на познате адресе ћелија ИСИС-а у оближњем Потсдаму, током којих су приведена тројица осумњичених.
Претходно су ови људи већ били под присмотром немачке полиције. На њиховим телефонима пронађене су фотографије места окупљања навијача као и цркве која се на њему налази.