После Станковића поражен и Илић

© Фото : Принтскрин/Пари Нижњи НовгородСаша Илић
Саша Илић - Sputnik Србија, 1920, 22.07.2024
У последњем мечу првог кола Премијер лиге Русије, Пари НН Саше Илића доживео је на свом терену пораз од Рубина из Казања у мечу у коме смо видели шест голова.
Гости су славили резултатом 4:2, иако је Илићев тим повео након непуна три минута игре голом Зе Турба, али ни два минута касније Рубин долази до изједначења преко Мирлинда Дакуа.
До одласка на одмор Рубин је дошао до потпуног преокрета, у 33. минуту Даку је асистирао за Александра Зотова, а у 42. је Валентин Вада на додавање Дардана Шабанаџаја погодио за 3:1 за госте.
Илићев тим је смањио заостатак у 71. минуту голом Валерија Царукајна, али нису домаћи успевали да дођу до изједначења.
За коначних 2:4 погодио је у првом минуту надокнаде Дмитри Кабутов, а асистенцију је уписао Руслан Безруков.
Код домаћих је у 61. минуту на терен ушао Огњен Ожеговић, а на другој страни стартер је био Богдан Јоцић који је замењен у 83. минуту, док је у игру у 65. ушао Никола Чумић.
Претходно је на старту руске Премијер лиге поражен и Дејан Станковић, као тренер московског Динама, док је Марко Николић остварио победу на клупи ЦСКА.