Србија - Грчка - Sputnik Србија

Спектакл у Београду окончан новом победом Србије!

Кошаркашка репрезентација Србије окончала је припреме за предстојеће такмичење победом у пријатељској утакмици против Грчке пред препуним трибинама београдске Арене резултатом 94:72.
Србија је имала две утакмице у два дана пред одлазак на пут и после дуела са шутерски настројеним Јапанцима уследио је меч са Грчком, предвођеном Јанисом Адетокумбом, једним од најбољих НБА играча.
Србија је од почетка наметнула свој ритам игре, у серијалу тројки се боље снашла од ривала и водила је после прве деонице са 23:17.
У наставку је било појединих проблема, пре свега када је на терену био Мицић, али је Аврамовић брзо успео да консолидује игру и уз помоћ Јокића, Богдановића и Милутинова успео да донесе двоцифрену разлику на крају полувремена, тројком за 48:39.
Поново су уследиле серије тројки после одмора, Србија је имала и бољу одбрану па је са 13 поена вишка ушла у последњу деоницу у којој је рутински обавила посао и приредила још лепих потеза за београдску публику.
Најефикаснији у тиму Србије био је капитен Богдан Богдановић са 19 поена, од тога пет тројки без промашаја, Никола Јокић је уписао 16, Филип Петрушев један мање, Никола Милутинов 11, а Никола Јовић десет.
На паркету се нису појавили Дејан Давидовац, Огњен Јарамаз, Душан Ристић, Алекса Раданов и Алексеј Покушевски.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
21:55 22.07.2024
40' - Крај! Победа Србије!
На крају 94:72 против Грчке.
21:48 22.07.2024
38' - Богдан!
Тројка за 91:68.
21:47 22.07.2024
38' - Сјајно!
Јокић за 88:68.
21:42 22.07.2024
35' - Јанис не може против Јокића
Буквално га је загрлио да би направио фаул.
Јокић погађа за 84:66.
21:36 22.07.2024
33' - Србија диже предност
После поена Јовића и Мицића са 78:62.
21:32 22.07.2024
30' - Све одлично
Србија води 72:59 после три четвртине.
21:27 22.07.2024
29' - Одбрана па тројка!
Сјајна игра Србије, Јовић убацује за 72:56.
21:19 22.07.2024
27' - Сјајно!
Аврамовић за тројку Добрића!
Србија води 65:54.
21:18 22.07.2024
26' - Дивно!
Јокић асистира за закуцавање Милутинова.
21:15 22.07.2024
25' - Две тројке за Грке
Смањују на 59:50.
21:13 22.07.2024
23' - Тројка!
Богдан за 59:44!
21:12 22.07.2024
22' - Тројка!
Петрушев за 54:41!
21:10 22.07.2024
21' - Тројка!
Богдан за 51:39!
20:55 22.07.2024
Води Србија!
Флуидна игра у нападу, добра одбрана и далеко озбиљнија и одговорнија партија него против Јапана.
На полувремену 48:39.
20:53 22.07.2024
20' - Тројка!
Аврамовић за 48:39!
20:48 22.07.2024
19' - Серија Грка
Смањују на 41:37.
20:47 22.07.2024
18' - Сјајно!
Бриљантан напад Србије и тројка Аврамовића!
20:46 22.07.2024
18' - Фаул кога није било
Адетокумбо се оклизнуо, окривљен је Аврамовић.
Србија води 38:32.
20:43 22.07.2024
17' - Сјајно!
Аврамовић је заменио Мицића и одмах асистирао Петрушеву за тројку.
Србија води 37:30.
20:41 22.07.2024
16' - Грешке...
Мицић је у проблему, греши на оба краја терена и прави трећи фаул, Србија испушта предност и води 34:30.