Динамо Москва - Партизан - Sputnik Србија

Катастрофа Партизана – шест голова у мрежи пред реванш у Београду

Фудбалери Партизана поражени су са 6:2 у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона од кијевског Динама.
Партизан је повео голом Салдање из пенала у 22. минуту, али је потом доживео резултатски потоп.
За свега шест минута Партизан је примио три гола, најпре је у 40. био прецизан Шапаренко, у 43. је гол постигао Брашко, а у првом минуту надокнаде времена у стрелце се уписао и Каравајев.
У 55. минуту гол је постигао и Кабајев, у 66. је Салдања смањио, „петарду“ је комплетирао Попов у 83. минуту, а у другом минуту надокнаде Пихалонок је поставио 6:2.
Утисак је да је Партизан од веће катастрофе спасао одлични голман Јовановић, али као и претходне сезоне, није могао да надокнади лошу игру својих саиграча па црно-белима пред реванш остају мале шансе за пролаз у даљи ток квалификација.
Подсетимо, Партизан је и прошле године, у квалификацијама за Лигу конференција, доживео пораз са примљених пет голова, од Нордсјеланда.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
21:53 23.07.2024
90' - Крај, дебакл!
Партизан је поражен са 6:2.
21:51 23.07.2024
90+2' - И шести гол у мрежи Партизана
Катастрофална одбрана је поново капитулирала.
Пихалонок за 6:2.
21:49 23.07.2024
90' - Ближи се крај...
Играће се још четири минута.
21:42 23.07.2024
83' - Пети гол у мрежи Партизана
Јовановић је одбранио шут из далека, али су се потом његови саиграчи поново збунили па је Попову било лако да постигне гол.
Партизан губи 5:2.
21:35 23.07.2024
77' - Нова промена
Калулу уступа место Трифуновићу.
76' - Партизан се и даље брани
Одбрана је и даље на великом испиту.
21:25 23.07.2024
66' - Гол за Партизан!
После пребацивања главом Натха Зубаиру је вратио лопту у петерац, а Салдања је телом успео да је убаци у гол.
Партизан смањује на 4:2.
21:19 23.07.2024
60' - Станојевић мења
Захид, Северина и Де Медина излазе, на терену су Натхо, Зубаиру и Филиповић, а претходно је Шћекић заменио Гоха.
21:18 23.07.2024
55' - И четврти гол у мрежи Партизана
Кабајев је матирао Јовановића.
Партизан губи 4:1.
20:45 23.07.2024
45+1' - И трећи гол прима Партизан!
Заиста невероватно, Каравајев је савладао Јовановића после нове грешке играча Партизана.
Партизан губи 3:1.
20:42 23.07.2024
43' - Невероватно, преокрет!
Брашко користи грешке играча Партизана и погађа гол.
Партизан губи 2:1.
20:40 23.07.2024
40' - Изједначење...
Шепаренко десном ногом из казненог простора шутира под пречку.
1:1.
20:34 23.07.2024
35' - Опет брани Јовановић
Проблеми за Партизан...
20:26 23.07.2024
27' - Партизан у опасности
Напади Динама...
20:21 23.07.2024
22' - Води Партизан!
Салдања реализује пенал!
20:20 23.07.2024
20' - Пенал за Партизан!
ВАР је реаговао после скандалозне одлуке судије и показан је пенал за Партизан!
20:19 23.07.2024
20' - Сукоби на терену
Судија Немац не држи конце игре, Калулу је остао да лежи на трави, Украјинци су наставили игру, а играчи Партизана су негодовали због тога.
20:17 23.07.2024
18' - Нова шанса
Јовановић поново брани.
20:12 23.07.2024
11' - И опет жути!
Сада је опоменут Де Медина.
20:03 23.07.2024
4' - Сјајна одбрана Јовановића
Обећавајући напад Динама и одлична реакција голмана Партизана.